Kolejny dziennikarz dołącza do Kanału Sportowego

Wcześniej był w Weszło

Mateusz Janiak w portalu Kanału Sportowego

Mateusz Janiak będzie publikował artykuły na portalu Kanalsportowy.pl. Kilka miesięcy temu dziennikarz rozstał się z serwisem Weszło.com.

– Kulisy warsztatu Feio na Kanale Sportowym, gdzie też będą się pojawiały moje teksty – napisał Mateusz Janiak na portalu X. Informacje potwierdził także jeden ze współzałożycieli projektu, Mateusz Borek.

W listopadzie ub.r. informowaliśmy, że Janiak pożegnał się z serwisem Weszło.com. – Dzisiaj mój ostatni dzień w Weszło. To przemyślana, trudna decyzja. Powód – w tym momencie nie mam serca do pisania i potrzebuję od tego odpocząć, bo coraz trudniej przychodziła mi realizacja tematów – wskazywał wtedy. W portalu należącym do Krzysztofa Stanowskiego pracował 1,5 roku.

Mateusz Janiak będzie publikował w Kanale Sportowym

Dziennikarz od lat współpracuje ze stacją Eleven Sports, gdzie zajmuje się m.in. ligą włoską. Wcześniej w latach 2014-2022 pisał dla „Przeglądu Sportowego”.

Mateusz Janiak to kolejne wzmocnienie portalu Kanalsportowy.pl. Niedawno podawaliśmy, że do serwisu dołączyli były kierownik działu sportowego „Wprost” Mariusz Bielski oraz komentator Viaplay Michał Gutka (angielska piłka nożna). Dla portalu ma także pisać Tomasz Urban, który komentuje w Viaplay ligę niemiecką.

W połowie marca br. ruszył portal Kanału Sportowego we współpracy z firmą Better Collective. Redaktorem naczelnym został Michał Pol. Mateusz Borek i Tomasz Smokowsk występują w roli dziennikarzy. Serwis zajmuje się obecnie przede wszystkim piłką nożną, tenisem, siatkówką, sportami walki oraz Formułą 1.