Apel Prezydium Zarządu Głównego SD RP

Do niedawna czekaliśmy na wybory z nadzieją, teraz liczymy na to, że po wyborach nie będzie gorzej. Zdajemy sobie sprawę jak ważne będą wybory 15 października 2023 r.

Dlatego Prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej apeluje do członków naszego Stowarzyszenia o jak najliczniejszy udział przy urnach wyborczych.

Mimo wszelkich przeciwności, mimo chorób i dolegliwości prosimy o mobilizację. Zwracamy się do tych , którzy są w stanie pomóc koleżankom i kolegom niedomagającym.

W miarę możliwości ułatwiajmy im dojazd lub doprowadzenie do lokalu wyborczego. Przy coraz głębszym podziale w społeczeństwie, głos nawet małej grupy, może zaważyć o wynikach wyborów. Głosujemy na siły demokratyczne, pro unijne, wybieramy kandydatów, których znamy. Udział w referendum nie jest obowiązkowy.

1 Października 2023 zapraszamy do udziału w Marszu Miliona Serc.

Prezydium ZG zwraca się do przewodniczących oddziałów, by apel upowszechnili wśród członków Stowarzyszenia i ich rodzin. Wykorzystajcie media lokalne, społecznościowe, bezpośrednie kontakty.

Prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP