WTK uzupełni kadry po przejściach do TVP

Ma nowego redaktora naczelnego i czterech dziennikarzy

Mateusz Borys

Mateusz Borys zastąpił na stanowisku redaktora naczelnego Telewizji WTK Dariusza Milejczaka, który odszedł do TVP3 Poznań. Redakcja zatrudniła cztery nowe osoby po fali odejść do telewizji publicznej. – Dziwi i zaskakuje mnie jednak fakt, że dziennikarze wybrali telewizję publiczną, bo zawsze będzie ona wtórna, próbując nas naśladować – mówi Krzysztof Szydłowski, prezes Telewizji WTK.

Redakcja Telewizji WTK ma nowego szefa. – Redaktorem naczelnym jest Mateusz Borys, pełniący dotychczas rolę redaktora kreatywnego. Część jego wcześniejszych obowiązków przejęli: Jakub Wieliński i Sylwia Grys – informuje Krzysztof Szydłowski, prezes Telewizji WTK.

Odbudowująca się publiczna telewizja w Poznaniu przejmuje kolejnych pracowników WTK. Po 14 latach pracy na stanowisku redaktora naczelnego i wydawcy „Pulsu Dnia”, do ekipy TVP3 Poznań dołączył Dariusz Milejczak. Będzie prezenterem „Teleskopu” oraz wydawcą i prowadzącym programy publicystyczne. Jakub Pięta, reporter i autor serialu dokumentalnego „Kryminał: Gliny” w WTK, będzie w poznańskim oddziale TVP reporterem. Podobnie jak Paula Borowska, która do tej pory w WTK pracowała jako prezenterka i reporterka. Z WTK przeszli również Krzysztof Czub i Agnieszka Wilkowska-Wolicka.

Telewizja WTK zatrudnia młodych dziennikarzy

Jak Telewizja WTK uzupełnia kadry? – Zacieśniamy współpracę z dotychczasowymi współpracownikami, a od lutego zatrudniliśmy również czterech nowych dziennikarzy – wyjaśnia Krzysztof Szydłowski. Nowi to: Klaudia Stefens, Paweł Głuszyński oraz Adam Kaźmierczak i Aleksandra Herudzińska – oboje z Radia Afera.

Prezes WTK zaznacza, że przejścia dziennikarzy to dowód na profesjonalizm redakcji. – Zmiany te nie mają żadnego wpływu na nasze funkcjonowanie. To stały element medialnego biznesu. Nie pierwszy już raz media publiczne oraz TVN i Polsat oferują zatrudnienie naszym pracownikom. To dowód na profesjonalizm naszej redakcji – zaznacza Szydłowski.

– Dziwi i zaskakuje mnie jednak fakt, że dziennikarze wybrali telewizję publiczną, bo zawsze będzie ona wtórna, próbując nas naśladować. Jednego na pewno nie kupią niezależności dziennikarskiej, która jest fundamentem wiarygodności. Na skażonej glebie, nawet ze zdrowego ziarna nie wyrośnie zdrowy plon – podkreśla prezes WTK.

Telewizja WTK powstała w 1996 roku, a od 2003 koncentruje się na programach informacyjnych i publicystycznych. W ramówce można też znaleźć m.in. magazyny kulturalne, sportowe i lifestyle’owe. FanklubTV powstał w 2020 roku na bazie wcześniejszych stacji Inea Stadion TV i Lech TV. W badaniach Krajowego Instytutu Mediów (za okres sierpień 2022 – luty 2023) Telewizja WTK miała największą widownię spośród stacji lokalnych w Polsce, oglądało ją średnio 348 316 widzów w grupie wiekowej 15+, co przekłada się na 6,7 proc. zasięgu w ogóle widzów stacji lokalnych (5,2 mln).