Panek szefem Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia

Mietkowski na czele archiwum

Bartosz Panek z Polskiego Radia odszedł w 2021 roku

Bartosz Panek zastąpił Krzysztofa Gottesmana na stanowisku redaktora naczelnego Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia – dowiedział się „Presserwis”. Nowym dyrektorem archiwum Polskiego Radia został Andrzej Mietkowski.

Bartosz Panek wrócił do Polskiego Radia po trzech latach. W 2021 roku zdecydował się odejść z publicznego radia. Od 2006 roku związany był z radiową Dwójką. W 2014 roku za reportaż „Chcę więcej” otrzymał nagrodę Prix Italia.

Krzysztof Gottesman kierował Studiem Reportażu i Dokumentu od 2021 roku. Wcześniej był m.in. wicedyrektorem Polskiego Radia 24. Od 1990 do 2007 roku Gottesman pracował w „Rzeczpospolitej”.

Andrzej Mietkowski, który objął stanowisko dyrektora archiwum Polskiego Radia, przez ostatnie lata współpracował z radiową Dwójką. Do marca 2016 roku był dyrektorem portalu Polskieradio.pl. Wcześniej był m.in. kierownikiem działu zagranicznego w „Życiu”, dyrektorem programowym Inforadia (obecnie Tok FM), dyrektorem Agencji Informacji TVP. Ostatnio pracował w Bibliotece Narodowej.

Do początku stycznia 2024 roku dyrektorką archiwum Polskiego Radia była Elżbieta Berus-Tomaszewska.