Zmiany w PAP

Rusza centralny Newsroom

Z początkiem marca Polska Agencja Prasowa uruchamia centralny Newsroom, który będzie zarządzał głównymi serwisami Agencji. Celem zmian jest poprawa koordynacji pracy redakcji. Newsroomem pokieruje Mariusz Loch.

Newsroom ma pomóc jak najlepiej skoordynować międzydziałową i międzyredakcyjną współpracę, zaplanować obsługę kluczowych wydarzeń i wesprzeć kreację tematów własnych. Ma także stać na straży agencyjnych standardów.

Zauważalną dla odbiorców zmianą będzie precyzyjny sposób zapowiadania planowanych wydarzeń i materiałów własnych, jakie w kolejnym dniu znajdą się w serwisach PAP. Ma to pomóc wydawcom innych mediów w organizowaniu codziennej pracy ich redakcji – Nasi odbiorcy będą szczegółowo informowani o tym, co i kiedy znajdzie się w serwisie. Chcemy też lepiej wykorzystać potencjał multimedialny. Przy realizacji tematów będziemy uwzględniać materiały wideo, foto oraz infografiki – mówi Jan Rakoczy, wicenaczelny PAP.

W ramach nowego systemu będą funkcjonowały zapowiedzi:

– „PAP planuje” (techniczna informacja o planie obsługi najważniejszych wydarzeń i tematach własnych), publikacja o godz. 5.30, 18.00, 21.30,

– „Dziś w kraju i na świecie” (merytoryczna zapowiedź głównych wydarzeń kolejnego dnia), publikacja o godz. 5.30 i 21.30,

– „PAP zapowiada” (szczegółowy plan obsługi wydarzeń dnia), publikacja o godz. 10.30.

O godz. 20.00 będzie publikowany „Przegląd najważniejszych informacji dnia”.

Mariusz Loch szefem Newsroomu PAP

Szefem Newsroomu PAP został Mariusz Loch, a współtworzyć go będą doświadczeni redaktorzy i wydawcy. Przy Newsroomie działać będzie Zespół Monitoringu i Wsparcia Redakcji. „To mają być agencyjne oczy i uszy, otwarte na ważne newsy innych mediów” – wyjaśnia Rakoczy.

– Istotną rolą Newsroomu jest dbanie o agencyjne standardy. W PAP prowadzone są szkolenia i warsztaty dla dziennikarzy i edytorów. Trwają też prace nad nowym Vademecum PAP. Wierzymy, że dzięki temu nasi odbiorcy będą otrzymywali produkt najwyższej jakości – mówi redaktor naczelny PAP Wojciech Tumidalski, który do Agencji wrócił w lutym br.