Danuta Holecka przeniesie się do TV Republika?

Są pierwsze doniesienia

Według informacji Onetu Danuta Holecka ma zadebiutować w TV Republika już dzisiaj

Według niepotwierdzonych na razie doniesień medialnych Danuta Holecka, prezenterka nieistniejących już propagandowych „Wiadomości” TVP, znalazła nowe zatrudnienie w TV Republika, stacji Tomasza Sakiewicza. Informacje o pojawieniu się Holeckiej w studiu TV Republika dotarły do Press.pl już w środę wieczorem – nie udało nam się jednak potwierdzić tej informacji w drugim źródle. W piątek podaje tę informację Onet.

Holecka do TV Republika ma się przenieść w ślad za Michałem Rachoniem, prowadzącym do tej pory w TVP Info swój program „Jedziemy”. Informacje o transferze prezenterki „Wiadomości” nieoficjalnie podaje Onet.

TV Republika zatrudnia zwalnianych z TVP

Portal donosi, że Danuta Holecka ma zadebiutować w TV Republika już dzisiaj, w piątek 29 grudnia w głównym wydaniu programu informacyjnego stacji.

Jak dzisiaj informujemy, do telewizji zarządzanej przez Tomasza Sakiewicza przeniósł się już Michał Rachoń, który oprócz bycia prezenterem ma tam pełnić rolę dyrektora programowego. Jak wyjaśniał „Presserwisowi” Sakiewicz, Rachoń objął stanowisko, które nie istniało od dwóch lat. W przeszłości tę funkcję pełnił m.in. Witold Newelicz. Michał Rachoń nie odpowiedział na pytanie, czy planuje zmiany w ofercie stacji.

Do zeszłego tygodnia Rachoń był związany z TVP, ale po zmianie prezesa z Mateusza Matyszkowicza na Tomasza Syguta i zawieszeniu TVP Info od razu przeniósł swój program „Jedziemy” do TV Republika, zmieniając jego nazwę na „Jedziemy. Michał Rachoń”. Ma też prowadzić programy w języku angielskim, nadawane w ramach nocnego pasma TV Republika.

Rachoń wcześniej pracował już w TV Republika. Był też działaczem Prawa i Sprawiedliwości.

Już wcześniej Tomasz Sakiewicz zapowiadał działania mające na celu sprowadzenie do jego stacji zwalnianych z mediów publicznych propagandystów PiS-u. Prosił też w związku z tym widzów o wpłaty na konto kanału. – Cały czas jest akcja wspierania TV Republika, bardzo dziękujemy za wpłaty tych darowizn. Można też wpłacać na Fundację Niezależne Media. Tam wpłacamy na tych dziennikarzy, którzy są wyrzucani z pracy i których chcemy przejąć do TV Republika – mówił na antenie Sakiewicz.