TVP Info przenosi program Ewy Bugały na inny dzień

Ewa Bugała

„W pełnym świetle”, autorska audycja Ewy Bugały w TVP Info, zmienia termin emisji z niedzieli na piątek. – Jako pierwsi będziemy podsumowywali mijający tydzień – komentuje Ewa Bugała w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Ewa Bugała prowadzi swój publicystyczny format od września 2018 roku. Dotychczas był on nadawany regularnie w niedziele o godzinie 21:00. Teraz zmienia się termin emisji: widzowie będą mogli oglądać go w piątki o tej samej co dotychczas godzinie: 21:00.

– Jako pierwsi podsumujemy polityczne wydarzenia mijającego tygodnia – komentuje Ewa Bugała w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Zmiana zostanie wprowadzona w początku marca: „W pełnym świetle” pierwszy raz w nowym terminie zostanie wyemitowane w najbliższy piątek 3 marca. W niedzielę o godz. 21:00 na antenie pojawi się natomiast będzie program Małgorzaty Raczyńskiej pt. „Gdzie jest Cogito”. Raczyńska w wiosennej ramówce TVP Info ma w sumie dwie swoje audycje publicystyczne, obie są także emitowane, jak dotychczas, na antenie Jedynki Polskiego Radia.

„Pozycja, której brakowało w ramówce”

Jesienią 2018 roku, tuż przed premierą pierwszych odcinków „W pełnym świetle”, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, dyrektor TAI Jarosław Olechowski mówił: – Jest to pozycja, której brakowało w naszej ramówce. Poruszane są w nim tematy, które oddziaływają na społeczeństwo i mają wpływ na życie zwykłych ludzi. W studio będą się pojawiać zarówno politycy koalicji jak i opozycji. W zależności od tematu gośćmi będą eksperci i publicyści. Planujemy również zapraszanie przedstawicieli samorządów.

Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu br. średnia widownia minutowa TVP1 wynosiła 279 095 osób, co dało 4,43 proc. udziału w rynku oglądalności (po wzroście rok do roku o 13,9 proc.).