Przedpremierowo w TVN24GO można oglądać „29 lat bezkarności. Fenomen Ojca Tadeusza”

Magazyn TVN24 „Czarno na białym” (TVN Discovery Polska) pokaże reportaż o ojcu Tadeuszu Rydzyku zatytułowany „29 lat bezkarności. Fenomen Ojca Tadeusza”. Na razie materiał można obejrzeć przedpremierowo za pośrednictwem TVN24GO.

Reportaż autorstwa Rafała Stangreciaka nadawca zapowiada słowami: „Zakonnik, któremu wszystko uchodzi na sucho. Choć wiele jego zachowań budzi społeczne oburzenie, a co najmniej kontrowersje, nigdy nie poniósł za nie realnych konsekwencji”.

Odpowiedzi na te pytania miał szukać reporter „Czarno na białym” TVN24. Stangreciak do momentu publikacji reportażu miał nie otrzymać odpowiedzi od prowincjała redemptorystów na przesłane pytania.

Program można już zobaczyć przedpremierowo za pośrednictwem platformy TVN24GO.

Na początku br. ojciec Tadeusz Rydzyk zaapelował o przekazywanie 1 proc. podatku na związaną z nim Fundację Nasza Przyszłość. Zaznaczył, że w czasie epidemii „także Radio Maryja i TV Trwam mają problemy, trudniej jest te dzieła utrzymać”, oraz wspomniał o perspektywie Sądu Ostatecznego. – Nikt nie zabierze w wieczność ze sobą czegokolwiek. Zabierzemy zasługi za dobre czyny i one będą za nami przemawiały – stwierdził.

W listopadzie 2020 roku TVN wyemitował reportaż Marcina Gutowskiego o braku reakcji kard. Stanisława Dziwisza na zgłaszane mu przestępstwa seksualne duchownych. Wcześniej materiał pokazała TVN24 w ramach reporterskiego cyklu „Czarno na Białym”.

Średni dobowy udział TVN24 w 2020 roku wyniósł 5,36 proc., po wzroście względem poprzedniego roku o 19,97 proc. – wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group.