„WP News” nowym programem informacyjny Telewizji WP, gospodarzami Kopacz i Wyżga

Patrycjusz Wyżga i Agnieszka Kopacz

Od 18 stycznia w Telewizji WP pojawi się nowy program informacyjny „WP News” (Wirtualna Polska Media). Będzie emitowany od poniedziałku do piątku o 11.50 i 16.50 – poprowadzą go Agnieszka Kopacz i Patrycjusz Wyżga.

Program „WP News” ma prezentować najważniejsze informacje dnia w dynamicznej formule. Będzie opierał się na krótkich newsach, relacjach live oraz materiałach tworzonych codziennie przez dziennikarzy Wirtualnej Polski.

– Zmiany, które tak szybko zachodzą na świecie i w Polsce, powodują wzrost zapotrzebowania na informację. Newsy są jednym z najistotniejszych elementów serwisów Wirtualnej Polski, chcemy by miały swoje stałe, należne miejsce również w Telewizji WP. Oczywistym w tej sytuacji jest korzystanie z zasobów i potencjału jednego z największych newsroomów w Polsce, dziennikarze WP codziennie relacjonują wydarzenia łącząc wideo i treści online – komentuje Jagna Wiszniewska, dyrektor zarządzająca Telewizji WP.

„WP News” dwa razy dziennie

„WP News” będzie emitowany dwa razy dziennie: o 11.50 i 16.50, jednocześnie na stronie głównej WP i w Telewizji WP. Jego wydanie potrwa około 8 minut.

– Program informacyjny to kolejny etap w tworzeniu newsowego wideo na żywo, zarówno dla widzów telewizji, jak i użytkowników serwisów Wirtualnej Polski. „WP News” pozwoli także w pełni wykorzystać potencjał nowego studia, a zdobyte już doświadczenia dają możliwość realizowania programu z zachowaniem reżimu sanitarnego – mówi Jacek Amsterdamski, zastępca redaktora naczelnego WP.

Poprowadzą Agnieszka Kopacz i Patrycjusz Wyżga

Prace nad formatem trwały od kilkunastu tygodni, scenografię i oprawę przygotowywał dział wideo Wirtualnej Polski. Gospodarzami programu są Agnieszka Kopacz i Patrycjusz Wyżga.

W lutym 2021 roku Telewizja WP ma zaprezentować także kolejną własną produkcję – w „Daj się odmienić” sztab ekspertów od stylizacji, makijażu, włosów i zabiegów estetycznych będzie pomagał w metamorfozie uczestnika. Zaplanowano dziesięć, 40-minutowych wydań, format poprowadzi Jarosław Juźwin.

Według danych Nielsen Audience Measurement, Telewizja WP w 2020 roku miała 0,57 proc. udziału w rynku.

Według badania Mediapanel, w grudniu 2020 roku z produktów internetowych WP korzystało w sumie 21,4 mln Polaków.