Ostatnio dodane

Jacek Pochłopień redaktorem programowym w Ringier Axel Springer Polska

Jacek Pochłopień

Były redaktor naczelny tygodnika „Wprost”, Jacek Pochłopień, nie jest już szefem portalu Samorząd.pap.pl. Przeszedł do wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska, gdzie objął stanowisko redaktora programowego. Będzie odpowiadał m.in. za organizację eventów związanych z biznesem.

Jacek Pochłopień od września objął stanowisko redaktora programowego w Ringier Axel Springer Polska. – Będę wspierał koncepcyjnie i merytorycznie projekty wydawnictwa, w tym eventy, ich realizację oraz obsługę dziennikarską – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Pochłopień.

Pochłopień do sierpnia 2019 roku był redaktorem naczelnym tygodnika „Wprost”. Wtedy na tym stanowisku zastąpił go Marcin Dzierżanowski, a Pochłopień został doradcą zarządu PMPG Polskie Media do spraw projektów.

Poprzednio w PAP wcześniej m.in. w RASP

W styczniu br. Pochłopień został szefem serwisu Samorząd.pap.pl. Wówczas w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl mówił, że nie będzie to jego jedyna aktywność w Polskiej Agencji Prasowej: – Będę też wspierać inne przedsięwzięcia eventowe PAP, kongresy, konferencje oraz tego, co jest z nim związane na przykład newslettery itd. – skomentował. Jego obowiązki w serwisie PAP przejmuje tymczasowo jego zastępczyni, Anna Banasik.

Jacek Pochłopień pracował już w Ringier Axel Springer Polska jako zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „Forbes” i szefem działu biznes tygodnika „Newsweek Polska”. Ponadto był redaktorem prowadzącym „Puls Biznesu”.

W ub.r. Ringier Axel Springer Polska zanotował spadek przychodów sprzedażowych o 6,5 proc. do 592,27 mln zł, a jego zysk netto wzrósł z 6,02 do 28,4 mln zł. Zmalały wpływy ze sprzedaży prasy i reklam w niej, a wpływy z reklam internetowych wzrosły o 2 proc.