Jest reakcja KRRiT na udawanie ataku paniki przez Filipa Chajzera

Filip Chajzer

Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski skierował do TVN pismo, w którym zwrócił uwagę, że nadawca w swojej działalności programowej powinien uwzględniać różne stopnie wrażliwości odbiorców.

To reakcja regulatora na skargi w związku z zachowaniem Filipa Chajzera w „Dzień dobry TVN”. Łącznie Rada dostała ich 19.

29 listopada ub.r. w „Dzień dobry TVN” Filip Chajzer – rozpoczynając rozmowę z psycholog Marią Rotkiel, a zapowiedzianą na belce „Zachowaj spokój – to atak paniki” – stwierdził, że to temat „bardzo poważny i nie można robić sobie jaj”. Na zakończenie Chajzer dyszał i wykrzykiwał: „dostałem ataku, zabierz mnie stąd, pomóż mi, przerwa, idziemy na przerwę!”.

„W rozmowie poruszano ważne kwestie dla osób borykających się z zaburzeniami lękowymi i atakami paniki i nie można w tej części uznać jej za rozrywkową” – stwierdziła KRRiT.

Po tym, jak część internautów zarzuciła Filipowi Chajzerowi naśmiewanie się z osób zmagających się z problemami psychicznymi, przeprosił on za swoje zachowanie.