Ostatnio dodane

Redakcja „Podróży” na wypowiedzeniach

Joanna Szyndler

W związku z zawieszeniem wydawania magazynu „Podróże” (Grupa ZPR Media) z wydawnictwem rozstaje się zespół redakcyjny miesięcznika, w tym redaktor naczelna Joanna Szyndler.

– Jeżeli chodzi o redakcję papierową, dostaliśmy wypowiedzenia. Jesteśmy w okresie wypowiedzeń, nie mamy od wydawnictwa ofert pracy czy planów na realizowanie razem „Podróży” w internecie, choć strona istnieje – mówi w rozmowie z „Presserwisem” Joanna Szyndler, redaktor naczelna „Podróży” i serwisu Podroze.pl. Jak dodaje, w redakcji drukowanego wydania magazynu pracowało sześcioro redaktorów, wszyscy zostali zwolnieni.

Jak informowaliśmy wczoraj, Grupa ZPR Media zawiesiła wydawanie miesięcznika „Podróże”. Ostatnie, majowe wydanie pisma trafi do sprzedaży w kwietniu. Nadal ma działać serwis Podroze.pl. Według naszych informacji pracują w nim dwie redaktorki.

Joanna Szyndler redaktor naczelną „Podróży” i Podroze.pl była od 2012 roku. Wcześniej pracowała jako redaktor prowadząca serwisu Podroze.pl, jest reporterką, autorką książki „Kuba-Miami. Ucieczki i powroty”.