Ostatnio dodane

Borek o pracy w Polsacie: szef nie korzysta z moich usług

Mateusz Borek

Mateusz Borek nie pojawia się obecnie na antenie Polsat Sport, ale cały czas jest zatrudniony w Polsacie.

– Oficjalnie jestem pracownikiem. Po prostu szef nie korzysta z moich usług. Jego decyzja – informuje Mateusz Borek. Po powrocie z urlopu, na którym był do końca lutego, miał rozmawiać z kierownictwem Polsatu. Pytany, czy się spotkał, odpowiada jedynie: – To już zostawię dla siebie.

Choć rozgrywki sportowe, które komentował Borek, zostały zawieszone z powodu zagrożenia koronawirusem, nadal nadawany jest w Polsat Sport program „Cafe futbol”. Dziennikarz już jednak go nie prowadzi.

Losy współpracy Borka z Polsatem są przedmiotem spekulacji, ponieważ nadawca zdecydował się niedawno uregulować działalność internetową swoich dziennikarzy, a Borek zaangażował się w projekt Kanał Sportowy. Na skutek tego Tomasz Smokowski odszedł ze stacji (też jest w Kanale Sportowym), Roman Kołtoń został niezależnym ekspertem, a Sebastian Staszewski zmienił formę zatrudnienia.

Mateusz Borek do Polsatu przeszedł w 2000 roku z Canal+. Obsługiwał dla stacji m.in. piłkarskie Mistrzostwa Świata w 2002 i 2006 roku oraz Mistrzostwa Europy w 2008 i 2016. Był komentatorem większości spotkań rozgrywanych przez reprezentację Polski.