Adam Chmielecki ma zostać prezesem Radia Gdańsk

Adam Chmielecki z miesięcznika „Magazyn Solidarność” jest jedynym kandydatem na prezesa Radia Gdańsk – dowiedział się „Presserwis”.

W czwartek wyborem nowego prezesa Radia Gdańsk zajmie się Rada Mediów Narodowych, w której większość mają posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Kierujący obecnie rozgłośnią Dariusz Wasielewski złożył rezygnację ze stanowiska z dniem 15 września. Od 1 września – w wyniku zmian w strukturze Radia Gdańsk – przestał być redaktorem naczelnym stacji.

Według naszych informacji Dariusz Wasielewski uchodził za osobę lojalną wobec PiS i mógł paść ofiarą podziałów w pomorskich strukturach partii. Od kiedy w czerwcu 2018 roku został prezesem Radia Gdańsk zdecydował o rozwiązaniu umów z czołowymi dziennikarzami stacji – Agnieszką Michajłow i Jackiem Naliwajkiem (formalnie rozstali się za porozumieniem stron). Na zeszłorocznym festiwalu filmowym w Gdyni Wasielewski zdecydował o nieprzyznaniu nagrody Radia Gdańsk (od jego decyzji odciął się zespół rozgłośni).

Adam Chmielecki, który ma być prezesem Radia Gdańsk, związany jest z miesięcznikiem „Magazyn Solidarność”. Zasiada również w radzie programowej Radia Gdańsk. Publikował m.in. w „Dzienniku Polskim”, „Gazecie Polskiej”, „Tygodniku do Rzeczy” i we „Wprost”.