Podsumowanie czterech lat dobrej zmiany w TVP 3 Lublin jedynie z kandydatami PiS

Gośćmi programu byli wyłącznie kandydaci Prawa i Sprawiedliwości

W ostatnim wydaniu programu „Tu i teraz” w TVP 3 Lublin w studiu gośćmi byli jedynie kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych.

W studiu 9 września pojawili się wicepremier Jacek Sasin, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i wicemarszałek województwa lubelskiego Dariusz Stefaniuk. Sasin, Czarnek i Stefaniuk są kandydatami PiS z Lublina do Sejmu, a Michałkiewicz – do Senatu.

Prowadzący „Tu i teraz” Ryszard Montusiewicz, jednocześnie dyrektor i redaktor naczelny TVP 3 Lublin, na początku programu powiedział, że „pojawiła się mała tradycja” i co roku we wrześniu lub na początku października „próbujemy dokonać pewnego oglądu, pewnego podsumowania tego, co się dzieje w Polsce, tej rzeczywistości politycznej, w której tkwimy w różnoraki sposób, a mianowicie dokonujemy oceny tego programu dobrej zmiany”.

Ryszard Montusiewicz pytany o brak wśród gości przedstawicieli opozycji wyjaśnia „Presserwisowi”, że program był „próbą prezentacji i podsumowania czterech lat »dobrej zmiany« ze strony przedstawicieli podmiotów, które ją realizują: strony rządowej, administracji lokalnej (wojewoda) i samorządu”. – Uczestnikami programu byli też przedstawiciele różnych środowisk młodzieżowych, którzy – zgodnie z praktykowaną formułą – wyrażali swoje opinie i zadawali pytania – dodaje Montusiewicz. W tym gronie byli reprezentanci Forum Młodych PiS.

– Debata dotycząca zmian w ostatnich czterech latach jest stale obecna na antenie TVP 3 Lublin w kilku formatach i programach, z udziałem różnych gości: polityków, samorządowców, społeczników, politologów, socjologów, ekonomistów, a także przedstawicieli różnych instytucji i ekspertów – mówi szef lubelskiego oddziału TVP.