Ostatnio dodane

Jerzy Owsiak zrezygnował z kierowania WOŚP

Jerzy Owsiak rezygnujący z prezesury WOŚP

Jerzy Owsiak w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej poinformował o rezygnacji z funkcji prezesa zarządu fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wyjaśnił, że powodem tej decyzji były opinie mówiące, że to on i kierowana przez niego organizacja ponoszą winę za śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

„Spotkałem się z opiniami, że to nasza wina, że nie żyje człowiek, że nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. To na mnie spadła ta odpowiedzialność” – cytuje Owsiaka portal Onet.pl.

Owsiak powiedział, że po niedzielnej tragedii w Gdańsku czytał na swój temat negatywne teksty w mediach, które określił jako „prawicowe”. Przywołał także komentarz „jednej z posłanek, która zasiada w Sejmie”. Nawiązał w ten sposób do wpisu Krystyny Pawłowicz na Twitterze, w którym napisała, że Owsiak „wzbudza w ludziach negatywne emocje z powodu skrajnie kontrowersyjnej postawy”, „jest zakłamany lżąc na Kościół i jednocześnie śląc dzieci pod kościoły po datki”. Dodała także, że „Owsiak musi odejść dla dobra sprawy i bezpieczeństwa innych”.

„To jest ten tekst, który się sączy” – powiedział Owsiak.

Odniósł się też do wyśmiewającej WOŚP animacji autorstwa Barbary Pieli, którą wyemitowano w czwartek w programie „Minęła 20” w TVP Info.

„Fundacja się nie podda, ale jeżeli mnie nie będzie, to może wszystkim tym szaleńcom, którzy mają nazistowskie pomysły z plasteliną włącznie – pani Barbara Piela, bardzo mnie pani uraziła, poczułem się istotnie jak w Auschwitz, pani to zrobiła” – mówił Owsiak.

„JUREK, @fundacjawosp nie możesz rezygnować z zarządzania swoim Dziełem. Naszym, wspólnym Polaków, Dziełem. Tragedia śmierci Prezydenta Gdańska @AdamowiczPawel nie ma nic wspólnego z finałem, świętem dobra. Jurek, jesteś nam potrzebny!!!” – zaapelowała na Twitterz Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.

JUREK, @fundacjawosp nie możesz rezygnować z zarządzania swoim Dziełem. Naszym, wspólnym Polaków, Dziełem. Tragedia śmierci Prezydenta Gdańska @AdamowiczPawel nie ma nic wspólnego z finałem, świętem dobra. Jurek, jesteś nam potrzebny. !!!

— Janina Ochojska (@JaninaOchojska) 14 stycznia 2019