Ostatnio dodane

Wpolityce.pl zamieścił jako swoje zdjęcie z uroczystości, na którą nie wpuszczono mediów

Mimo że dziennikarze nie zostali wpuszczeni na uroczystości powołania nowych sędziów Sądu Najwyższego, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim, serwis Wpolityce.pl (Fratria) zamieścił zdjęcie z tego wydarzenia i podpisał jako swoje.

Wczoraj prezydent Andrzej Duda powołał sędziów do trzech izb Sądu Najwyższego. Na uroczystość nie zostali wpuszczeni dziennikarze, o czym zostali poinformowani rano przez Kancelarię Prezydenta. Jednak portal Wpolityce.pl przy swoim artykule zamieścił zdjęcie z uroczystości. Jako autora zdjęcia podpisano „wPolityce.pl”. „Dziennikarze nie zostali wpuszczeni na nominację nowych sędziów do #SN. Rozumiem, że Kancelaria @prezydentpl pracowników portalu wpolityce nie uznaje za dziennikarzy. Bo z podpisu zdjęcia wynika, że ich przedstawiciel mógł jednak wejść” – napisał na Twitterze reporter radia RMF FM Patryk Michalski.

Rzecznik prezydenta i wiceszef Kancelarii Prezydenta Błażej Spychalski pytany na konferencji prasowej o kwestię niezaproszenia mediów na uroczystość i zdjęcie opublikowane przez Wpolityce.pl odpowiedział: – Media akurat na tego typu wydarzenia nie są zapraszane, ponieważ taki jest zwyczaj i zgodnie z tym postępujemy. Natomiast nie wiem, jeżeli chodzi o wPolityce, proszę mi wybaczyć. Sprawdzę, nie jestem w stanie w tej chwili na to pytanie odpowiedzieć”.

W rozmowie z „Presserwisem” Spychalski zapewnił, że na uroczystości nie było przedstawicieli mediów. – Podejrzewam, że któryś z gości sędziów zrobił zdjęcie i je wysłał redakcji. Ale nie ukrywam, że jesteśmy w mało komfortowej sytuacji – powiedział Spychalski.

Redaktor naczelna Wpolityce.pl Marzena Nykiel na zadane przez nas pytanie, w jaki sposób zdjęcie z zamkniętej dla mediów uroczystości pojawiło się w serwisie, odpowiada tylko: – Zdobyliśmy je. Nie chciała jednak ujawniać, w jaki sposób.