Joanna Plucińska: z Politico na korespondentkę Reutersa w Polsce

Joanna Plucińska

oanna Plucińska zaczęła pracę jako korespondentka Agencji Reuters w Polsce. Wcześniej była związana m.in. z Politico i magazynem „Time”.

O swoim przejściu do Agencji Reuters Joanna Plucińska poinformowała na Twitterze. Zapowiedziała, że będzie pisać teksty na temat polskiej polityki i wydarzeń ogólnych w naszym kraju.

As of Monday, I’ll be covering Polish politics and general news out of Warsaw for @Reuters. Can’t wait to get started on what is sure to be another wild adventure. Poland experts, lets chat!

— Joanna Plucinska (@joannaplucinska) 5 października 2018

Poprzednio Joanna Plucińska przez prawie trzy lata pracowała w redakcji europejskiej wersji Politico. Zajmowała się tematyką polskiej polityki i zebrań Rady Europejskiej, opisywała przede wszystkim branżę internetowa i technologiczną (m.in. prawo autorskie, prawa konsumenckie, handel elektroniczny).

Wcześniej przez kilka lat była freelancerką w Nowym Jorku, przygotowywała artykuły i zdjęcia m.in. do pism „Earth Journalism Network”, „Poynter”, „Columbia Journalism Review” i „Voices of New York”. Ponadto przez pół roku była związana z magazynem „Time”.

Ukończyła studia z nauk politycznych na Uniwersytecie Queen’si z dziennikarstwa na Uniwersytecie Columbia.