Stanisław Skarżyński żegna się z „Gazetą Wyborczą”

Stanisław Skarżyński

Po nieco ponad roku pracy z „Gazetą Wyborczą” (Agora) rozstaje się Stanisław Skarżyński. Był w dzienniku redaktorem prowadzącym działu „Osiem dziewięć”.

– Dziś jest mój ostatni dzień pracy w „Wyborczej”. Przy wszystkich jej wadach to nie ona, to ja. nie nadaję się do monotonnego siedzenia – napisał Stanisław Skarżyński w piątek po południu na Twitterze. – Wrzesień minie na wakacjach, od października można mnie zapisywać na różne rozróby. umiem czytać i pisać, żyłem z tego przez dekadę – dodał.

Skarżyński dołączył do redakcji „Gazety Wyborczej” w czerwcu ub.r. Został redaktorem prowadzącym działu „Osiem dziewięć”, ukazującego się w weekendowych wydaniach „GW”. W sekcji zamieszczono teksty dziennikarzy „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl urodzonych w latach 80. i 90.

no i bum – dziś jest mój ostatni dzień pracy w „Wyborczej”. przy wszystkich jej wadach to nie ona, to ja. nie nadaję się do monotonnego siedzenia. wrzesień minie na wakacjach, od października można mnie zapisywać na różne rozróby. umiem czytać i pisać, żyłem z tego przez dekadę

— skarżyński (@stskarzynski) 31 sierpnia 2018

Obecnie „Osiem dziewięć” nie jest już obecne w weekendowych numerach „GW”, a na portalu Wyborcza.pl ostatniej artykuły ukazały się w tej sekcji na początku lipca.

Stanisław Skarżyński w latach 2010-2016 był wydawcą „Gościa Radia ZET” (odszedł po zmianie prowadzącego z Moniki Olejnik na Konrada Piaseckiego). Natomiast od połowy 2016 roku do kwietnia ub.r. był zastępcą redaktora naczelnego OKO.press.