Julia Potocka p.o. sekretarza redakcji portalu przekroj.pl

Julia Potocka

Julia Potocka dołączyła do zespołu wydawnictwa „Przekrój”. Od lipca pełni obowiązki sekretarza redakcji portalu przekroj.pl, tymczasowo zastępując Katarzynę Tyszkiewicz – Borawską, która formalnie nadal pozostaje sekretarzem redakcji strony.

Julia Potocka była związana z zagraniczną redakcją Polskiej Agencji Prasowej przez ostatnie 8 lat – od 2010 roku. Pracowała zarówno w Warszawie, jak i Brukseli, przygotowując depesze dotyczące wydarzeń w Unii Europejskiej, na Bliskim Wschodzie i w Azji Południowo-Wschodniej. Ostatnio zajmowała się głównie hiszpańską polityką wewnętrzną. Jest absolwentką Studiów Filologiczno-Kulturoznawczych Europy Zachodniej na Uniwersytecie Warszawskim i Studium Polityki Zagranicznej PISM. W 2013 r. otrzymała stypendium Fundacji im. Roberta Boscha i portalu EurActiv.

„Przekrój” powrócił na rynek po 3-letniej przerwie – w grudniu 2016 roku, w formie kwartalnika. Obecnie dostępne jest siódme wydanie pisma. Kolejny numer ukaże się we wrześniu. W 2017 r. swoją premierę miała również strona internetowa przekroj.pl oraz cyfrowe archiwum „Przekroju” z lat 1945–2000.

Redaktorem naczelnym i wydawcą kwartalnika „Przekrój” jest Tomek Niewiadomski.