Igor Zalewski felietonistą „Super Expressu”, będzie pisał do poniedziałkowych numerów

Igor Zalewski

Publicysta Igor Zalewski zaczyna współpracę z „Super Expressem” (ZPR Media). Felietony Zalewskiego będą publikowane w każdy poniedziałek.

– Bardzo się cieszę, że Igor dołącza do naszej redakcji. To jedno z najlepszych piór w Polsce, wnikliwy obserwator, rozważny komentator i świetnie poinformowany dziennikarz. Będzie miał pełną swobodę w swojej rubryce – zapowiada Grzegorz Zasępa, od maja br. redaktor naczelny Grupy Super Express.

Felietony Igora Zalewskiego będą dostępne zarówno w wydaniu drukowanym, jak i w serwisie internetowym „Super Expressu”. Pierwszy ukaże się w najbliższy poniedziałek. Innymi stałymi felietonistami dziennika są Leszek Miller, Łukasz Warzecha, Adrian Zandberg, Tadeusz Płużański, Janusz Korwin-Mikke, Wiktor Świetlik.

Zalewski z końcem czerwca br. pożegnał się z tygodnikiem „Sieci”, gdzie razem z Robertem Mazurkiem tworzył rubrykę satyryczną „Z życia koalicji, z życia opozycji”. W różnych pismach (m.in. „Wprost”) ukazywała się ona przez 20 lat. W„Sieciach” zastąpił ją „Przegląd tygodnia Sygnalisty”, ponadto felietonistą tygodnika został Jan Pospieszalski.

Igor Zalewski pisze też felietony o tematyce rodzinno-obyczajowej dla tygodnika „Do Rzeczy” oraz felietony podróżnicze dla miesięcznika „National Geographic Traveler”. Ponadto prowadzi Fundację Akademia Retoryki Igora Zalewskiego, której ideą jest podnoszenie poziomu języka debaty publicznej.