Robert Janowski wiosną ma wrócić do telewizji

Robert Janowski

Robert Janowski, który po 21 latach przestał prowadzić teleturniej „Jaka to melodia?”, negocjuje warunki prowadzenia nowego programu, który ma trafić na antenę wiosną.

– Jesienne ramówki są już pozamykane, ale prowadzimy rozmowy dotyczące kolejnego sezonu. Nazwy programu i stacji nie mogę zdradzić, ale zapewniam, że wiosną na 99 proc. wystartuje nowy program Roberta Janowskiego – zapewnia Monika Janowska, jego żona i menedżerka.

Prezenter kontynuuje współpracę z Radiem Pogoda, gdzie ma codzienną audycję „Najpiękniejsze melodie Roberta Janowskiego”. W połowie sierpnia zrezygnował z prowadzenia teleturnieju muzycznego „Jaka to melodia?” w TVP 1. Powodem były zmiany, jakie stacja wprowadza w formule programu.

Producentem „Jaka to melodia?” z Janowskim w roli prowadzącego była firma Media Corporation. Teraz współproducentem programu jest spółka ZPR Media. Muzyczny show „Jaka to melodia?” od września poprowadzi Norbi. Będzie emitowany codziennie – od poniedziałku do piątku (o godz. 17.30) jako teleturniej muzyczny, w soboty (17.30) w formie drużynowych bitew na hity, a w niedziele (18.30) w muzycznych starciach pojawią się goście specjalni. W pierwszym odcinku tego sezonu o zwycięstwo powalczą aktorki z obsady serialu „Dziewczyny ze Lwowa”, a w najbliższą niedzielę w programie wezmą udział: Beata Chmielowska-Olech („Teleexpress”), Ida Nowakowska („Bake Off – Ale Ciacho!”) oraz Mateusz Szymkowiak („Lajk!”, „Pytanie na śniadanie”). Weekendowe wygrane zostaną przeznaczone na cele charytatywne Caritas Polska.

Jak informuje Katarzyna Ocioszyńska, prezes zarządu Media Corporation, jej firma nadal współpracuje z TVP m.in. przy realizacji serialu „Blondynka”, którego kolejny sezon będzie miał premierę w grudniu. – Ponadto jesteśmy w trakcie pracy nad programem rozrywkowym dla innej stacji, ale na razie za wcześnie na podanie szczegółów – zastrzega Ocioszyńska.

Czy to oznacza, że Janowski będzie prowadził program realizowany przez Media Corporation?

– Robert nie był związany z tą firmą, podpisywał umowę na prowadzenie „Jaka to melodia?” na dany sezon. Przez te lata zdążyliśmy się zakolegować z tymi ludźmi, ale to nie oznacza, że kolejny program zrealizuje także Media Corporation. Mamy też propozycję od innego producenta – podkreśla Monika Janowska.