„Jaka to melodia?” z Norbim od 1 września w TVP1

Emisja przez 7 dni w tygodniu

W sobotę, 1 września 2018 roku telewizyjna Jedynka rozpocznie emisję teleturnieju „Jaka to melodia?”, który będzie pokazywany w nowej odsłonie. Program będzie można oglądać od poniedziałku do soboty godz. 17.30 oraz w niedziele 18.30.

„Jaka to melodia?” od poniedziałku do piątku będzie teleturniejem muzyczny z udziałem pojedynczych zawodników, w soboty odbywać się będą drużynowe bitwy na hity, natomiast w niedziele w muzycznych starciach widzowie zobaczą gości specjalnych.

Weekendowe wygrane zostaną przeznaczone na cele charytatywne Caritas Polska.

Program będzie można oglądać od poniedziałku do soboty godz. 17.30 oraz w niedziele 18.30, począwszy od 1 września 2018 roku.

W pierwszym odcinku nowego sezonu o zwycięstwo powalczą aktorki z obsady serialu „Dziewczyny ze Lwowa”, a w niedzielę w muzycznym show TVP1 wezmą udział: Beata Chmielowska-Olech, Ida Nowakowska oraz Mateusz Szymkowiak.

„Jaka to melodia?” w nowej odsłonie, Norbi gospodarzem

Nowym gospodarzem programu „Jaka to melodia?” będzie piosenkarz Norbert Dudziuk, szeroko znany jako Norbi.

Ponadto w teleturnieju wystąpią m.in. Fun Factory, Natasza Urbańska, Cleo, Blue Cafe, Filip Lato, Szymon Chodyniecki, Zouzy, Red Lips, Ola Szwed, Marek Kaliszuk i Lena Zuchni.

„Jaka to melodia?” zyska nową scenografię i oprawę graficzną. Producentem wykonawczym programu będzie ZPR Media.

Z „Jaka to melodia?” pożegnali się Robert Janowski i Media Corporation

„Jaka to melodia?” jest obecna w TVP1 od 21 lat. Dotychczas gospodarzem programu był Robert Janowski, a realizacją zajmowała się firma Media Corporation. Rok temu Telewizja Polska przejęła licencję do formatu „Name that tune”, na podstawie którego tworzony jest teleturniej.

Janowski nie chciał prowadzić „Jaka to melodia?” w zmienionej odsłonie. – Potwierdzam, że nie wyraziłem woli współpracy przy nowym formacie programu „Jaka to melodia?”. Nieprawdą jest, że podjąłem decyzję, nie zapoznawszy się ze zmianami – skomentował to Janowski. Wcześniej jego menedżerka Monika Janowska opisała kulisy rozmów z TVP. – Podczas rozmowy z panem prezesem Jackiem Kurskim padło stwierdzenie, że jeśli Robert Janowski nie podpisze nowej umowy, to skończy jak Grażyna Torbicka i Maciej Orłoś. To naszym zdaniem próba zastraszenia, nie możemy się na nią zgodzić – stwierdziła.

Ponad tydzień temu Robert Janowski na Facebooku pożegnał się ze współpracownikami z planu „Jaka to melodia?” i widzami teleturnieju. Poinformował on, że TVP1 nie wyemituje ostatnich 10 odcinków teleturnieju zrealizowanych z Robertem Janowskim jako gospodarzem.

W sezonie 2017/2018 teleturniej „Jaka to melodia?” oglądało średnio 1,86 mln osób. Teleturniej Roberta Janowskiego dał TVP1 pozycję lidera rynku wśród wszystkich widzów, ale w grupie 16-49 stacja była trzecia. Wpływy z reklam wyniosły 44,60 mln zł.