Dziennikarz sportowy „Faktu” przeszedł do wPolityce.pl

Maciej Rowiński

Maciej Rowiński rozpoczął pracę w serwisie wPolityce.pl (Fratria). Będzie pisać artykuły i redagować informacje sportowe.

Z końcem czerwca odszedł z działu sportowego dziennika „Fakt”. W dzienniku był zatrudniony przez siedem lat, wcześniej krótko pracował w serwisie Fakt.pl. Serwis wPolityce.pl nie zatrudniał dotąd osoby specjalizującej się w sporcie. Nie wiadomo, czy dział sportowy wPolityce.pl będzie rozbudowywany. – Jeżeli przyjdzie taki czas, to o tym poinformujemy – powiedziała nam redaktor naczelna Marzena Nykiel.

Maciej Rowiński jest dziennikarzem sportowym od 1992 roku. Zaczynał w lokalnym, warszawskim „Paśmie”. Następnie był zatrudniony w działach sportowych lokalnych telewizji Top Canal i Aster City, „Życiu naszym codziennym”, Radiu dla Ciebie i przez 13 lat w dziale sportowym „Życia Warszawy” (1995-2008). Przez wiele lat był spikerem i redaktorem wydawnictw podczas wyścigów konnych na warszawskim Służewcu. Na dwa lata trafił do miesięcznika „Nasza Legia”, a następnie do „Faktu” i od sierpnia br. do wPolityce.pl.