Polsat News od października z nową scenografią

Dorota Gawryluk: jesteśmy rzetelni i obiektywni jak zawsze

– Wyróżniamy się rzetelnością, obiektywizmem i równym traktowaniem naszych gości. Jesteśmy życzliwi, ale zadajemy trudne pytania. Widzimy po oglądalności Polsat News, że widzowie doceniają nas za rzetelność oraz dynamiczne rozmowy. Jesienią te wartości będą nam przyświecać – wyjaśnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, szefowa szefową pionu informacji i publicystyki.

We wtorek podczas prezentacji jesiennej ramówki Telewizji Polsat szefowa szefowa pionu informacji i publicystyki Dorota Gawryluk podkreślała, że zespół Polsat News tworzy na główną antenę Telewizji Polsat pięć audycji, które utrzymują wysoką oglądalność. – To jest około czterech godzin programu każdego dnia – tłumaczy.

Codziennie między godz. 6.00 a 10.00 w Polsat News emitowane jest poranne pasmo „Nowy dzień”, które prowadzą Joanna Górska i Beata Cholewińska. Program równolegle pokazuje Polsat (od 6.00 do 8.00). Od września „Nowy dzień” na antenie głównej będzie emitowany od godzinę dłużej, czyli do 9.00.

– „Nowy dzień” ma najlepsze wyniki oglądalności jeśli chodzi o wszystkie programy poranne w całej Polsce – opisuje Gawryluk.

Kolejnymi pozycjami informacyjno-publicystycznymi na głównej antenie Polsatu są: „Wydarzenia” o godz. 15.50, które prowadzi Agnieszka Mosór, „Interwencja” (prowadzący Michał Stela i Michał Bebło), „Państwo w państwie” (Przemysław Talkowski) oraz „Wydarzenia” o 18.50.

– Nie tylko pokonujemy konkurencję w postaci „Wiadomości”, ale też codziennie w różnych grupach bywamy lepsi od konkurencji prywatnych stacji – zaznacza Dorota Gawryluk.

Nowa scenografia Polsat News, nowe programy

Jesienią do Polsat News powrócą programy znane już widzom, m.in. „Skandaliści”, „Tak czy nie” i „Dobry wieczór Polsko”. Ale w ramówce pojawić się mają całkiem nowe pozycje oraz nowi prowadzący. Odświeżenie ramówki zaplanowano na 1 października br.

– W naszych programach publicystycznych można oglądać gości, których widzowie z różnych powodów nie zobaczą w innych stacjach. Jedne telewizje lubią jednych, inne lubią innych. Polsat News jest otwarty i nie zamyka się przed nikim. Wyróżniamy się rzetelnością, obiektywizmem i równym traktowaniem naszych gości. Jesteśmy otwarci, życzliwi, ale wszystkim zadajemy trudne pytania. Widzimy po wynikach oglądalności Polsat News, że widzowie doceniają nas za rzetelność oraz dynamiczne rozmowy. Jesienią te wartości będą nam przyświecać – wyjaśnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk.

Od 1 października br. serwisy informacyjne oraz „Wydarzenia” będą nadawane z nowego studia, które zyska całkiem nową scenografię. – Będą też nowi prowadzący i nowe programy – zapowiada Dorota Gawryluk. Nie ujawnia jednak szczegółów.

Według nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl, studio Polsat News zyska zupełnie nową ścianę wizyjną, czyli duży ekran za prowadzącym, na którym wyświetlają się zapowiedzi materiałów.

Remont studia Polsat News przeprowadzany jest od lipca br. Nadawanie serwisów informacyjnych, pasma porannego „Nowy dzień”, i „Wydarzeń” przeniesiono do studia zastępczego.