Bogdan Rymanowski będzie twarzą „Wydarzeń”

Zaczyna od października

Bogdan Rymanowski

W październiku br. dziennikarz Bogdan Rymanowski rozpocznie pracę w Telewizji Polsat. Będzie gospodarzem głównego wydania „Wydarzeń” oraz poprowadzi program publicystyczny „Wydarzenia i opinie” – nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Rymanowskiemu kończy się we wrześniu okres wypowiedzenia po odejściu z TVN24 – o rozstaniu poinformował w maju, a z widzami „Kawy na ławę” i „Jeden na jeden” pożegnał się w połowie czerwca br. W Grupie TVN pracował 17 lat.

O przejściu dziennikarza do Telewizji Polsat spekulowano od momentu ogłoszenia jego odejścia z TVN24. Jednak ani stacja, ani sam zainteresowany tego nie komentowali.

Portalowi Wirtualnemedia.pl udało się nieoficjalnie potwierdzić, że Bogdan Rymanowski przyjął propozycję pracy w Telewizji Polsat i rozpocznie pracę u tego nadawcy w październiku.

Będzie jedną z twarzy (obok Doroty Gawryluk, Agnieszki Mosór i Joanny Wrześniewskiej-Sieger) głównego wydania „Wydarzeń” o godz. 18.50. Później po zakończeniu serwisu poprowadzi program „Wydarzenia i opinie”, który w ramówce Polsat News jest obecny od wiosny. To najważniejsze wieczorne pasmo publicystyczne Polsat News (od 19.15 do 20.00).

Kariera Rymanowskiego w TVN24

W ostatnich latach Bogdan Rymanowski prowadził w TVN24 cykl wywiadów „Jeden na jeden” (emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 7:30) oraz niedzielny program przedpołudniowy „Kawa na ławę” (do 2010 roku pokazywany także w TVN).

Z Grupą TVN dziennikarz był związany nieprzerwanie od 2002 roku. We wrześniu 2003 roku zaczął prowadzić weekendowe „Fakty”, a od stycznia 2004 do marca 2006 roku był też gospodarzem programu w dni powszednie.

Ponadto prowadził magazyny publicystyczne w TVN24: w latach 2001–2010 – „24 godziny”, a w latach 2010-2012 – „Rozmowę Rymanowskiego”.

Wcześniej, w latach 1997-2001, prowadził w TVN „Fakty w południe” i niektóre wydania „Kropki nad i”. W 2001 roku był szefem i gospodarzem „Wydarzeń” w Telewizji Puls.

W latach 1990-1997 Rymanowski pracował w RMF FM, a w latach 1994-1996 współpracował z Telewizją Polską (prowadził „Puls dnia”). Napisał cztery książki faktograficzne: „Towarzystwo Lwa Rywina” (wspólnie z Pawłem Siennickim), „Ubek. Wina i skrucha”, „Zamach na prawdę” oraz „Gracze”.

Bogdan Rymanowski urodził się 17 października 1967 roku w Krakowie, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 80. działał w Federacji Młodzieży Walczącej. Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 1990 roku w Radiu Kraków, gdzie był reporterem.

Piasecki zamiast Rymanowskiego w TVN24

Przypomnijmy, że Rymanowskiego od 3 września br. zastąpi Konrad Piasecki, który po dwóch latach zrezygnował z pracy w Radiu ZET. Poprowadzi on poranne wywiady „Rozmowa Piaseckiego” (od poniedziałku do piątku o godz. 7.30) i niedzielny program „Kawa na ławę”.