Małgorzata Raczyńska ze „Sztuką słuchania” w Polskim Radiu 24

Małgorzata Raczyńska

W ramówce Polskiego Radia 24 pojawiła się cotygodniowa audycja „Sztuka słuchania”. Prowadzi ją Małgorzata Raczyńska, doradczyni zarządu Telewizji Polskiej, która od ponad roku w radiowej Jedynce ma program „Nieznani znani”.

Pierwsze wydanie „Sztuki słuchania” zostało wyemitowane w minioną sobotę o godz. 11:05. Małgorzata Raczyńska rozmawiała w nim o znaczeniu Powstania Warszawskiego z parlamentarzystami Janem Żarynem i Marcinem Święcickim, historykiem prof. Januszem Odziemkowskim oraz socjologiem dr. Adamem Ostolskim.

Audycja trwała prawie 50 minut. Poprzednio w tym paśmie nadawane było jedno z wydań „Debaty w PR24”.

„Sztuki słuchania” to kolejna audycja Małgorzaty Raczyńskiej w Polskim Radiu. Publicysta od lipca ub.r. prowadzi w Jedynce cotygodniowy program „Nieznani znani”.

W ostatnich miesiącach w Polskim Radiu 24 zaczęły być nadawane inne audycje publicystyczne i kulturalne, m.in. „Przekładaniec Jachowicza” z Jerzym Jachowiczem, „Wieczór filmowy z Łukaszem Adamskim” oraz autorski program Tomasza Terlikowskiego.

Małgorzata Raczyńska od ponad dwóch lat jest doradczynią zarządu Telewizji Polskiej. Jesienią 2016 roku bez powodzenia startowała w konkursie na prezesa TVP. W latach 2006-2008 (z kilkumiesięczną przerwą) była dyrektorem TVP1 (prezesami Telewizji Polskiej byli wtedy Bronisław Wildstein i Andrzej Urbański).

W 2011 roku Raczyńska startowała z listy PiS w wyborach do Sejmu, nie uzyskała mandatu poselskiego. Współpracowała z telewizją internetową tej partii oraz prowadziła swój kanał youtube’owy „Według Raczyńskiej”.