Śląsk na co dzień i od święta

IX edycja konkursu "Obiektywnie Śląskie"

Wystartowała IX edycja konkursu na najlepsze fotoreportaże, fotokasty i filmy o Śląsku, czyli „Obiektywnie śląskie”. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi „Śląsk: codzienny/niecodzienny”.

Prace konkursowe można nadsyłać do 15 września, do północy. Uczestnicy konkursu dla wyrażenia tematu będą mogli tradycyjnie posłużyć się: fotoreportażem składającym się z od trzech-siedmiu zdjęć; fotokastem, który trwa maksymalnie dwie minuty albo filmem, również tej samej długości. Swoje prace mogą nadsyłać zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Laureatów wyłoni jury w składzie: Lech Majewski, Adam Sikora, Jacek Joostberens oraz Antoni Cygan.

Nowością tej edycji będzie dodatkowo wybór przez jury najlepszego zdjęcia „Obiektywnie śląskie 2018”.

"Zabawa ogniem i stalą w śląskiej kuźni" - wyróżniona praca Błażeja Duka w edycji "Obiektywnie śląskie" 2017
„Zabawa ogniem i stalą w śląskiej kuźni” – wyróżniona praca Błażeja Duka w edycji „Obiektywnie śląskie” 2017

– Mamy nadzieję, że ponownie wyłonimy barwne i interesujące prezentacje naszego regionu, a uczestnicy konkursu zaskoczą zarówno nas, jak i jurorów nietuzinkowym podejściem do tematu – informuje Anna Kokolus, organizatorka konkursu.

Wszystkie prace spełniające warunki konkursu będą zamieszczane na stronie konkursu: www.obiektywnieslaskie.pl, poprzez którą można oddawać głosy na swoje ulubione fotoreportaże, filmy i fotokasty i współdecydować w ten sposób o nagrodzie publiczności.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, m.in. nagrody rzeczowe o wartości 3 tys. zł, statyw firmy Manfrotto, pobyty weekendowe w leśniczówkach, vouchery na profesjonalne wydruki, prezentacja najlepszych zdjęć w formie wystawy i wiele innych. Tradycyjnie, wybrane zostaną najbardziej „gryfne” prace tej edycji.

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystego finału, który jednocześnie jest wernisażem najlepszych prac danej edycji. Gala finałowa odbędzie się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach 19 października.