Małgorzata Mikulska-Rembek nie jest już szefową „Państwa w państwie” w Polsat News

Małgorzata Mikulska - Rembek

Małgorzata Mikulska-Rembek zrezygnowała z funkcji szefa redakcji programu Polsat News „Państwo w państwie”. Jej stanowisko zostało zlikwidowane. Pracę przy programie stracił Jan Kunert.

– Złożyłam rezygnację ze względu na rozbieżności w zakresie organizacji redakcji – mówi Małgorzata Mikulska-Rembek. Obecnie przebywa na urlopie.

Dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat Dorota Gawryluk informuje, że stanowisko szefa redakcji „Państwa w państwie” zostało zlikwidowane. – To zmiana organizacyjna, która ma poprawić im funkcjonowanie – przekonuje Gawryluk i odsyła nas do prowadzącego Przemysława Talkowskiego. – My tę decyzję rozumiemy i chcemy kolegialnie decydować o losach tego programu – mówi Talkowski.

Koordynatorem redakcji „Państwa w państwie” został Michał Troiński z Polsat News.

W środę Jan Kunert z redakcji „Państwa w państwie” poinformował na Twitterze, że szuka pracy. – Na razie nie chcę oficjalnie komentować sprawy – ucina. Przemysław Talkowski tłumaczy: – Rezygnujemy z elementu programu, który przygotowywał Jan Kunert, czyli tzw. listów od widzów, oceniając, że to było na niskim poziomie i nam się nie podobało.

Małgorzata Mikulska-Rembek szefową redakcji „Państwa w państwie” została w 2013 roku. Poprzednio, od 2004 roku, była reporterką głównego wydania „Wydarzeń” Polsatu, a wcześniej „Informacji” Polsatu i „Dziennika” TV 4.

Państwo w państwie” to program, który piętnuje przypadki nadużywania prawa, korupcji i nepotyzmu w relacjach państwo – przedsiębiorca. Nadawany jest w Polsacie i Polsat News od 2011 roku.