Dzienniki i tygodniki z dodatkami na mundial w Rosji

Przed rozpoczynającymi się w czwartek Mistrzostwami Świata w piłce nożnej prasa, nie tylko sportowa, oferuje kibicom dodatki związane z turniejem.

W czwartek, czyli w dniu rozpoczęcia mundialu, wraz z „Przeglądem Sportowym” (Ringier Axel Springer) ukaże się bogato ilustrowany „Skarb Kibica”, liczący 236 stron i zawierający m.in. szczegółowe informacje na temat składu reprezentacji Polski oraz terminarz mundialowych wydarzeń. Tego dnia dziennik wraz z dodatkiem będzie kosztował 8,90 zł i ukaże się w nakładzie 230 tys. egz. Będzie to dopełnienie kolekcji mundialowej, w ramach której od 25 maja co tydzień ukazywały się wydawnictwa poświęcone historii mistrzostw świata oraz największym gwiazdom turnieju w Rosji. „Przegląd Sportowy” w trakcie mistrzostw będzie miał specjalną winietę mundialową.

Ze środowym wydaniem „Sportu” (Whizz) ukazał się dodatek „Skarb na Mundial”. Na 92 stronach znalazły się m.in. składy, terminarz, komentarze, analizy i prognozy. Dziennik wraz z dodatkiem kosztuje 4,99 zł. Na mistrzostwa w Rosji „Sport” wysłał dwóch korespondentów: Mateusza Migę i Michała Zichlarza. W trakcie mundialu dziennik będzie ukazywał się w objętości powiększonej z 16 do 24 stron, z czego połowa będzie poświęcona mistrzostwom.

Do czwartkowej „Gazety Wyborczej” (Agora) będzie dołączona wkładka dla kibiców z terminarzem rozgrywek i miejscem do samodzielnego wpisywania wyników oraz plakatem Kamila Grosickiego na odwrocie. W piątek dziennik ukaże się z liczącym 48 stron dodatkiem „Polska gola!”. Tego dnia cena wydań gazety w Łodzi, Katowicach, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie będzie wynosiła 4,99 zł, czyli o 50 groszy więcej niż zwykle. W pozostałych regionach cena nie ulegnie zmianie (3,99 zł). Oprócz informacji o reprezentacji Polski i gwiazdach turnieju, w dodatku znajdzie się m.in. wywiad z Jakubem Błaszczykowskim. Od czwartku w każdym wydaniu „GW” będzie od 4 do 6 stron poświęconych mundialowi. Korespondentami dziennika w Rosji będą Rafał Stec i Michał Szadkowski.

Tygodnik „Piłka Nożna” (Profus Management) wprowadził we wtorek do sprzedaży wydanie specjalne ze „Skarbem Piłkarskim Mistrzostw Świata w Rosji”. Ma ono 76 stron i kosztuje 6,50 zł.

Bezpłatne dodatki mundialowe przygotowały tygodniki telewizyjne wydawnictwa Bauer. „To & Owo TV” ukazał się we wtorek wraz z „Przewodnikiem po mundialu”. Dzień wcześniej do kiosków trafił „Tele Tydzień” z „Niezbędnikiem Kibica”. Oba dodatki liczą po 32 strony i zawierają m.in. szczegółowe plany transmisji, terminarze do wpisywania wyników, informacje o zawodnikach oraz mundialowe ciekawostki. „To & Owo TV” ukazał się w nakładzie 435 tys. egz., a „Tele Tydzień” – 945 tys. egz.