Anna Popiołek i Piotr Śmiłowicz nagrodzeni przez Związek Banków Polskich

Anna Popiołek z "Gazety Wyborczej" i Piotr Śmiłowicz z PAP - laureatami Nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka

Dziennikarka „Gazety Wyborczej” Anna Popiołek i Piotr Śmiłowicz z Polskiej Agencji Prasowej otrzymali od Związku Banków Polskich Nagrodę Dziennikarską im. Mariana Krzaka. Wyróżnienie przyznano Natalii Skwierawskiej z „Rzeczpospolitej”.

Anna Popiołek z „Gazety Wyborczej” została nagrodzona „za konsekwencję we wnikliwym prezentowaniu trudnej tematyki bankowo-finansowej w sposób przejrzysty, rzetelny i wiarygodny”, natomiast Piotr Śmiłowicz z PAP – „za wieloletnie rzetelne prezentowanie tematyki bankowo-finansowej i za wysoką jakość tworzonych informacji”.

Popiołek tematyką gospodarczą zajmuje się w „GW” od 2010 roku. Pisze głównie o ubezpieczeniach, bankowości i OFE. Śmiłowicz jest związany z PAP od czterech lat, po tym jak rozstał się z tygodnikiem „Wprost”. Wcześniej był związany m.in. z „Newsweek Polska” i „Rzeczpospolitą”.

Z kolei Natalia Skwierawska z „Rzeczpospolitej” otrzymała wyróżnienie „za przystępne i zrozumiałe prezentowanie kwestii związanych z finansami osobistymi i wkład w edukację ekonomiczną Polaków”.

Nagrody im. Mariana Krzaka są przyznawane przez Związek Banków Polskich od ponad 20 lat. Otrzymują je dziennikarze lub całe zespoły redakcyjne za podejmowanie tematyki finansów i bankowości oraz przekazywanie wiedzy ekonomicznej w sposób rzetelny, przyjemny i zrozumiały.