Ks. Tomasz Jaklewicz odwołany z funkcji wicenaczelnego „Gościa Niedzielnego”

Tomasz Jaklewicz

Pod koniec lipca ks. Tomasz Jaklewicz przestanie pełnić funkcję zastępcy redaktora naczelnego tygodnika „Gość Niedzielny” (Instytut Gość Media). Z tytułem jest związany od 14 lat.

Ksiądz Tomasz Jaklewicz 28 lipca br. odejdzie z funkcji zastępcy redaktora „Gościa Niedzielnego”, ponieważ został właśnie mianowany przez abp. Wiktora Skworca proboszczem parafii p.w. Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach-Brynowie.

Abp Skworc i ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, wyrazili nadzieję, że ks. Tomasz Jaklewicz nadal będzie współpracował z pismem. – Jestem otwarty. Jednak głównym moim zajęciem, zgodnie z wolą księdza arcybiskupa, będzie teraz praca duszpasterska w parafii – skomentował ks. Jaklewicz.

Z „Gościem Niedzielnym” jest związany od 2004 roku. Jako wicenaczelny kieruje też działem Kościół. Kapłanem jest od 1992 roku, ma doktorat z teologii dogmatycznej.

Nie podano na razie, kto w „Gościu Niedzielnym” przejmie obowiązki ks. Tomasza Jaklewicza.

Od lutego „Gość Niedzielny” ma nowego naczelnego

Pod koniec stycznia br. zmienił się redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”. Po ponad 14 latach tę funkcję przestał pełnić ks. Marek Gancarczyk. W komunikacie podkreślono, że został odwołany przez abp. Wiktora Skworca na własną prośbę.

Nowym szefem redakcji tygodnika został ks. Adam Pawlaszczyk. Niektórzy publicyści skrytykowali tę zmianę. – Dla arcybiskupa ważniejsze od dobra dziennikarskiego jest to, żeby „Gość Niedzielny” całkowicie podporządkowany był Kurii – skomentował Tomasz Terlikowski.