Zmarł Grzegorz Miecugow

Grzegorz Miecugow

W sobotę, o 14.55 w wieku 61 lat zmarł Grzegorz Miecugow – dziennikarz telewizyjny i radiowy, współtwórca „Faktów” TVN i „Szkła kontaktowego”.

O śmierci Grzegorza Miecugowa poinformowała redakcja programu TVN24 „Szkło kontaktowe”, które dziennikarz współprowadził.

Grzegorz Miecugow urodził się 22 listopada 1955 roku w Krakowie, jego ojcem był krakowski dziennikarz Bruno Miecugow. Był absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie oraz Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Karierę dziennikarską rozpoczynał w redakcji lokalnego warszawskiego radia. Od 1987 roku był członkiem, a następnie szefem programu „Zapraszamy do Trójki” w Programie III Polskiego Radia. Po odejściu z radia związał się z TVP. W 1997 roku został współtwórcą „Faktów” TVN, a zarazem prowadzącym weekendowych wydań programu.

Miecugow był także gospodarzem „Szkła kontaktowego” oraz „Innego punktu widzenia” w TVN24. W 2001 roku – wspólnie z Martyną Wojciechowską – prowadził pierwszą polską edycję „Big Brothera” w TVN.

Od kilku lat zmagał się z chorobą nowotworową. Podczas spotkania autorskiego w Darłowie w marcu bieżącego roku mówił, że „może być bardzo ciężko chory”. – Tak czy siak będę miał operację, pytanie, czy jest to operacja banalna polegająca na wycięciu zgrubienia, które kiedyś może być niebezpieczne, czy jest to operacja, od której zaczynamy walkę o życie – mówił Miecugow, cytowany przez serwis naszemiasto.pl Jak pisał portal, pytany o to, czy takie publiczne przyznanie się do problemów ze zdrowiem jest sposobem na poradzenie sobie w trudnej sytuacji, odpowiedział: – Wiem, że ja kiedyś umrę, pytanie wcześniej czy później. Mam jeszcze sporo do zrobienia. Tak czuję. Nie będę robił z tego tragedii, będę walczył.

Nie żyje Grzegorz Miecugow… wielki smutek i żal… pic.twitter.com/Se1iItEiSn

— Jola Lewicka🇵🇱🇪🇺 (@Jolanta_Lewicka) 26 sierpnia 2017

— Tomasz Lis (@lis_tomasz) 26 sierpnia 2017

Grzesiu… Nie wierzę. Niepojęte. Jak to brzmi: byłeś??? Twój spokój zostanie we mnie. Wszystko, co od Ciebie mam. Kochany Grześ…

— Beata Tadla (@beata_tadla) 26 sierpnia 2017

Umarł fantastyczny facet. Nie mogę uwierzyć…

— Kamil Durczok (@durczokk) 26 sierpnia 2017

Dziękuję za każdą lekcję… https://t.co/LvX3SWmCAY

— Jarosław Kuźniar (@JaroslawKuzniar) 26 sierpnia 2017

Bardzo się różniliśmy.Bardzo wojowaliśmy…
R.I.P.
Grzegorz Miecugow

— Marzena Paczuska (@MarzenaPaczuska) 26 sierpnia 2017

To jest bardzo smutny dzień. Najpierw wielki sportowiec Adam Wójcik , teraz wielki dziennikarz Grzegorz Miecugow. Nie zapomnimy. R.I.P.

— Mateusz Borek (@BorekMati) 26 sierpnia 2017

Nie żyje Grzegorz Miecugow… piekielny smutek…

— Tomasz Zimoch (@tzimoch) 26 sierpnia 2017 Grzegorz Miecugow. Już tam. Za wcześnie. Niech odpoczywa w pokoju.

— Marek Magierowski (@mmagierowski) 26 sierpnia 2017

Kiedy odchodził ktoś wielki, zwykle Grzegorz Miecugow był jednym z wspominających zmarłego. Teraz Jego wspominają. Marne to wszystko.

— Jacek Nizinkiewicz (@JNizinkiewicz) 26 sierpnia 2017

Żegnaj Przyjacielu. pic.twitter.com/7TCgCAppXs

— Kasia KolendaZaleska (@KolendaK) 26 sierpnia 2017

Grzegorz Miecugow. DZIĘKUJĘ. I za to, że mówiłeś o mnie „nasza Brydzia”…

— BRYGIDA GRYSIAK (@BRYGIDAGRYSIAK) 26 sierpnia 2017