Ostatnio dodane

Nie żyje Grzegorz Miecugow

Grzegorz Miecugow

W wieku 61 lat zmarł Grzegorz Miecugow – dziennikarz, pisarz, filozof. Przez ostatnie lata związany z telewizją TVN, gdzie był współtwórcą „Faktów” TVN, informacyjnej telewizji TVN24 oraz gospodarzem popularnego programu „Szkło kontaktowe”.

Grzegorz Miecugow urodził się w 1955 roku w Krakowie. Pracę w mediach zaczął w 1980 roku. Do stanu wojennego był dziennikarzem redakcji informacyjnej lokalnego warszawskiego radia. Od 1987 roku związany z radiową Trójka Polskiego Radia, gdzie był m.in. szefem zespołu „Zapraszamy do Trójki”. Okazjonalnie prowadził także kultową „Listę przebojów Trójki”. W 1989 roku przeszedł do Telewizji Polskiej, gdzie był prezenterem oraz wydawcą „Wiadomości”. Od 1992 prowadził także zajęcia dla studentów dziennikarstwa.

Od 1997 roku związany z telewizją TVN. Był współtwórcą „Faktów” TVN oraz prowadzącym weekendowych wydań programu. W roku 2001 poprowadził w TVN pierwszą w Polsce edycję popularnego reality-show „Big Brother”.

Współtworzył pierwszy w Polsce kanał informacyjny TVN24. Początkowo był szefem zespołu wydawców, ostatnio – dyrektorem działu publicystyki TVN24. Prowadził w stacji takie programy, jak „Inny Punkt Widzenia” i „Szkło kontaktowe”. Był także gospodarzem debat z cyklu „Arena Idei”. W początkowych latach TVN24 prowadził także programy „Gość poranny” oraz „Cały ten świat”.

Zmarł 26 sierpnia 2017 roku. Od kilku lat walczył z chorobą nowotworową.