Ostatnio dodane

Grzegorz Miecugow nie żyje

Grzegorz Miecugow

Grzegorz Miecugow, współtwórca „Faktów” TVN i prowadzący „Szkło kontaktowe” w TVN 24 nie żyje.

Grzegorz Miecugow zmarł w sobotę, 26 sierpnia br. w wieku 61 lat. Dziennikarz od wielu lat zmagał się z chorobą nowotworową.

Nie żyje Grzegorz Miecugow… wielki smutek i żalpic.twitter.com/Se1iItEiSn

— Jola Lewicka (@Jolanta_Lewicka) 26 sierpnia 2017

Urodził się 22 listopada w Krakowie jako syn znanego publicysty i dziennikarza Brunona Miecugowa. Ukończył II Liceum Ogólnokształcące w Krakowie i Wydział Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Karierę medialną rozpoczął w 1980 roku w redakcji lokalnego warszawskiego radia, do czego zachęciła go dziennikarka Bożena Helbrecht. Jednym z jego pierwszych rozmówców był reżyser Krzysztof Zanussi. Na żywo zadebiutował w Polskim Radiu w 1981 roku u boku Jerzego Rosołowskiego. W 1984 roku był redaktorem programów dla dzieci w radiowej Czwórce. Przygotowywał także programy „Między nami”, „Bublotekę” i „Muzykę nocą”. W lutym1987 roku został szefem „Zapraszamy do Trójki”. Z programem III Polskiego Radia związany był cztery lata.

Po odejściu z Trójki przeszedł do TVP – był prezenterem i wydawcą głównego programu informacyjnego Telewizji Polskiej. Karierę prezentera rozpoczynał w wieczornych „Wiadomościach”, a następnie zaczął prowadzić główne „Wiadomości”.

W 1997 roku został współtwórcą „Faktów” w nowo powstałej stacji TVN. Grzegorz Miecugow tworzył dział publicystyki i reportażu. Był również prowadzącym weekendowe wydania „Faktów”. W 1999 roku odszedł z TVN, ale po dwóch latach wrócił, by współpracować przy tworzeniu nowego kanału informacyjnego TVN 24. W 2001 roku poprowadził pierwszą polską edycję reality show „Big Brother” (w kolejnych zastąpiła go Martyna Wojciechowska).

W TVN 24 prowadził jeszcze programy „Cały ten świat”, „Gość poranny”, „Inny punkt widzenia”. Od 2005 roku był twarzą „Szkła kontaktowego”. W stacji TVN 24 pracował ostatnio na stanowisku dyrektora działu publicystyki.

W tej sekundzie spojrzałem w telefon. Grzegorz Miecugow nie żyje. Szok. Niemożliwe.

— Tomasz Lis (@lis_tomasz) 26 sierpnia 2017

Umarł fantastyczny facet. Nie mogę uwierzyć…

— Kamil Durczok (@durczokk) 26 sierpnia 2017

Dziękuję za każdą lekcję… https://t.co/LvX3SWmCAY

— Jarosław Kuźniar (@JaroslawKuzniar) 26 sierpnia 2017

Grzesiu… Nie wierzę. Niepojęte. Jak to brzmi: byłeś??? Twój spokój zostanie we mnie. Wszystko, co od Ciebie mam. Kochany Grześ…

— Beata Tadla (@beata_tadla) 26 sierpnia 2017

Bardzo się różniliśmy.Bardzo wojowaliśmy…
R.I.P.
Grzegorz Miecugow

— Marzena Paczuska (@MarzenaPaczuska) 26 sierpnia 2017

Grzegorz Miecugow nie żyje. Zaledwie 61 lat… Świeć, Panie, nad jego duszą.

— Łukasz Warzecha (@lkwarzecha) 26 sierpnia 2017

Szanował to, że nie zawsze się z Nim zgadzałem. Nie lekceważył.
Uczył mnie kultury rozmowy.
Grzegorz Miecugow.
Trudno uwierzyć…

— Igor Sokołowski (@IgorSokolowski) 26 sierpnia 2017

nie wyobrażam sobie życia bez pracy, Knapik, więc kwestia wieku emerytalnego w ogóle mnie nie interesuje. pic.twitter.com/2RpYKPM0Uj

— maciej knapik (@maciejknapik) 26 sierpnia 2017

Najbardziej jest smutno gdy odchodza dziennikarze, którzy mogli zrobić jeszcze wiele ciekawych programów. Wielka… https://t.co/zwWPk8A9dz

— Paweł Nowacki (@Pawel) 26 sierpnia 2017