Ostatnio dodane

Artur Wolski nagrodzony w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku

Artur Wolski

Artur Wolski, redaktor Programu 1 Polskiego Radia, drugi rok z rzędu, został nagrodzony w konkursie „Dziennikarz Medyczny Roku” organizowanym przez Stowarzyszenie „Dziennikarze dla Zdrowia”.

Celem konkursu „Dziennikarz Medyczny Roku” jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych dziennikarzy, którzy w minionych dwunastu miesiącach podjęli trud niełatwej tematyki zdrowotnej, wyróżniając się przy tym kreatywnością oraz umiejętnością przekazywania swoim czytelnikom, słuchaczom i widzom nawet najtrudniejszych tematów medycznych.

Artur Wolski został uhonorowany I nagrodą w konkursie „Dziennikarz Medyczny Roku 2016” w kategorii „audycje radiowe” w uznaniu walorów merytorycznych, kreatywności i zaangażowania w realizacje audycji radiowych, których tematem są trudne zagadnienia związane z propagowaniem wiedzy o zdrowiu.

Wolski ukończył studia na Wydziale Lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, a także na Wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W radiowym dorobku posiada wiele audycji, głównie o tematyce medycznej. W programach z cyklu: „W Pracowniach Polskich Uczonych”, „Mapa Nauki Polskiej” czy „Teatr Nauki”, przez wiele lat zbierał dźwiękowe dokumenty dokonań polskich naukowców w kraju i za granicą. Dziś kontynuuje tę pasję w cyklu „Człowiek i Nauka”. Z kolei w cyklu „Eureka” promuje takie wartości jak rzetelność, prawo do prawdy i poszanowanie godności osobistej człowieka.