Ostatnio dodane

Przeznaczenie, traf, przypadek

Jacek Cygan w Radiu Katowice

Jacek Cygan

Rozpoczynamy nadawanie cyklu opowiadań Jacka Cygana pod tytułem „Przeznaczenie, traf, przypadek”. Będzie je prezentował sam autor, zarówno na antenie jak i na radiowych stronach internetowych. – mówi Piotr Ornowski, prezes Radia Katowice.

Przeznaczenie, traf, przypadek to zbiór opowiadań, które dotykają tego, co nieuchwytne, ale dla nas najważniejsze. Premiera każdego odcinka o godz. 10.45!

Bohaterowie książki z powodu pozornie błahych zdarzeń stają przed koniecznością przewartościowania całego życia. Choć bardzo chcą, nie potrafią zrozumieć tej „magii”, co wykrzywia ich ścieżki, nie dając się objąć umysłem i emocjami. Za sprawą przypadku lub – jak wolą inni – przeznaczenia stają w zdumieniu wobec niespodziewanych meandrów losu, często zawiedzeni, bo przecież chcieli tak niewiele, a innym razem niewytłumaczalnie szczęśliwi.

Czy przeznaczenie istnieje? Czy o naszym życiu przesądza jedynie splot przypadków?

Autor za sprawą literackiej wrażliwości dostrzega pod powierzchnią codzienności więcej i wydobywa sens z pozornie nic nieznaczących zdarzeń. Dzięki temu historie jego bohaterów inspirują do osobistych przemyśleń.