Ostatnio dodane

Wojciech Sosnowski po 18 latach pracy odchodzi z Wirtualnej Polski, strona główna WP podlega Tomaszowi Machale

Wojciech Sosnowski

Z Wirtualną Polską żegna się Wojciech Sosnowski, który w ostatnich latach pełnił funkcję szefa wydawców strony głównej portalu WP. Z firmą był związany od 18 lat – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Wojciech Sosnowski odchodzi z Wirtualnej Polski za porozumieniem stron. – Tomasz Machała przeorganizowuje pion redakcyjny, w nowej strukturze nie ma stanowiska szefa wydawców strony głównej WP – przekazał nam Sosnowski.

Funkcję szefa wydawców strony głównej WP pełnił przez ostatnie 2,5 roku. Przedtem przez trzy lata był kierownikiem obszaru serwisów rozrywkowych, a wcześniej zarządzał w firmie serwisami kulturalnymi oraz był redaktorem i koordynatorem witryny ksiazki.wp.pl. Z Wirtualną Polską był związany od 1999 roku.

Wojciech Sosnowski nie podaje swoich planów zawodowych.

Jego odejście to kolejna zmiana w newsroomie Wirtualnej Polski, po tym jak w listopadzie ub.r. obszarami Wiadomości i Biznesu zaczął zarządzać Tomasz Machała. Od początku lutego Machała będzie wiceprezesem WP ds. wydawniczych, podlegać mu będą wszystkie redakcje firmy, m.in. zespół wydawców strony głównej portalu WP.

W grudniu z redakcji portalu odeszło kilkanaścioro dziennikarzy i wydawców, m.in. Sylwia Preiss, Marcin Bartnicki, Tomasz Bednarzak i Sławomir Cedzyński, a przyszły Marta Pawłowska i Renata Machała, niedługo potem dołączyli Grzegorz Łakomski, Luiza Łuniewska, Adam Jabłoński, Patryk Osowski, Krzysztof Olszewski. Od lutego w WP będą pracowali Kamil Sikora, Krzysztof Majak i Michał Gąsior (ten ostatni jako wydawca), a od marca – Nina Harbuz Karczmarewicz. Ponadto kilka osób awansowało – Zofia Ożarek-Wodzinowska i Agata Zając z redaktorów na wydawców.