Piotr Legutko szefem TVP Historia

Piotr Legutko

Piotr Legutko odebrał wczoraj nominację na dyrektora TVP Historia. Dotychczasowy szef kanału Stanisław Królak pozostanie jego zastępcą – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Na początku stycznia br. Legutko zrezygnował z funkcji dyrektora krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej, którym kierował przez dziesięć miesięcy. Stanowisko dyrektora TVP3 Kraków przejął Marek Szczepanek.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, wczoraj zarząd Telewizji Polskiej nominował Piotra Legutkę na szefa TVP Historia. Tym samym dotychczasowy szef kanału Stanisław Króla pozostanie wicedyrektorem stacji.

Piotr Legutko z krakowskim oddziałem TVP współpracował w różnym zakresie od 1997 roku. Przygotowywał programy publicystyczne, reportaże i filmy dokumentalne. W 2006 roku był kierownikiem redakcji publicystyki TVP1, a do czerwca 2007 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Agencji Informacji TVP.

W latach 80. współpracował z „Tygodnikiem Powszechnym”, a potem pracował w „Czasie Krakowskim” (w latach 1991-1997 m.in. jako redaktor naczelny), „Gościu Niedzielnym” (w latach 1999-2005), „Nowym Państwie (w latach 2005-2006, jako redaktor naczelny), „Dzienniku Polskim” (w latach 2007-2011, jako redaktor naczelny) oraz ponownie w „Gościu Niedzielnym” (w latach 2012-2016, jako publicysta i kierownik krakowskiego oddziału).

Przypomnijmy, że Królak zastąpił Piotra Gursztyna, który z początkiem grudnia ub.r. objął stanowisko dyrektora biura programowego Telewizji Polskiej (po Joannie Klimek, która została szefową działu public relations w PGNiG). Poprzednio Stanisław Królak był w Telewizji Polskiej kierownikiem redakcji dokumentu i publicystyki historycznej. Jest autorem m.in programu „Spór o historię” w TVP Historia.