Anita Werner nakręci dla TVN Style dokument o ocalałych z obozu pracy w Peru

Anita Werner

Wiosną TVN Style pokaże film dokumentalny pt. „Odbite z rąk Świetlistego Szlaku”, w którym Anita Werner jako jedyna dziennikarka spotka się z kobietami uwolnionymi z peruwiańskiego obozu pracy – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

W lipcu 2015 roku armia peruwiańska odbiła z rąk partyzantów z tzw. Świetlistego Szlaku 39 osób. Ludzie byli przetrzymywani przez około trzy dekady w obozie pracy w dżungli na południowym wschodzie kraju i zmuszani do pracy na plantacjach koki.

Wśród uwolnionych było 13 kobiet oraz dzieci, poczęte w wyniku gwałtów. Niektóre kobiety zostały porwane przez rebeliantów w młodości, jak np. 70-latka, którą przed 25 laty porwano z klasztoru.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Anita Werner będzie pierwszą dziennikarką, której ocalałe kobiety zdecydowały się opowiedzieć o życiu w obozie pracy i emocjach, które towarzyszyły im powrotowi do współczesności.

Werner poleci z ekipą telewizyjną do Peru jeszcze w tym kwartale i nakręci dokument pt. „Odbite z rąk Świetlistego Szlaku”, który wiosną wyemituje stacja TVN Style. Obecnie trwa dokumentacja i przygotowania przed podróżą.

Przypomnijmy, że „Odbite z rąk Świetlistego Szlaku” to kolejny film dokumentalny, jaki TVN Style szykuje na sezon wiosenny – w zeszłym roku nagrany został dokument z Pascalem Brodnickim pt. „Pascal w Kraju Basków”.

Warto dodać, że w marcu ub.r. TVN Style pokazała już film dokumentalny z udziałem Anity Werner, w którym dziennikarka odwiedza brazylijski zakład karny dla kobiet i śledzi wybory miss więzienia. Z kolei jesienią Magda Gessler podróżowała po Peru, a TVN Style wyemitowała dwie produkcje z jej udziałem – „Pyszne Peru” oraz „Historie więzienne”.