Nie żyje Zygmunt Moszkowicz – filar, symbol i dobry duch zespołu Interii

Zygmunt Moszkowicz

W nocy z 10 na 11 stycznia 2016 roku zmarł Zygmunt Moszkowicz, zastępca redaktora naczelnego Interii. Miał 61 lat.

– Dla Zygmunta zawsze najważniejszy był człowiek. Był z nami od zawsze i na zawsze z nami zostanie – mówi Krzysztof Fijałek, redaktor naczelny Interii.

„Myślisz »Interia« – mówisz »Dzimek« – dla wielu obecnych i byłych pracowników portalu był jego filarem, symbolem i dobrym duchem. Służył nam radą, doświadczeniem, wspierał, ale i ganił, ale tylko wtedy, kiedy na to zasłużyliśmy. Był sprawiedliwy i wyrozumiały” – wspomina Moszkowicza redakcja Interii w tekście pożegnalnym.
Moszkowicz z portalem był związany od 2000 roku (serwis powstał w 1999 roku). Zaczynał jako redaktor serwisu Fakty, organizując całą redakcję portalu. Był sekretarzem redakcji, dyrektorem serwisów informacyjnych, a następnie przez wiele lat zastępcą redaktora naczelnego i szefem zespołu wydawców strony głównej. Wcześniej pracował w studenckim Radiu Centrum, Ośrodku Kultury Scena Ludowa, a od 1990 roku jako sekretarz redakcji w „Czasie Krakowskim”. Współpracował z „Super Expressem”. Prowadził też zajęcia z dziennikarstwa internetowego na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.