Martyna Wojciechowska znów ruszyła na krańce świata

Kręci też dokumenty

Martyna Wojeciechowska

Trwają prace nad 15., jubileuszową edycją programu TVN „Kobieta na krańcu świata”, w którym Martyna Wojciechowska odwiedza najodleglejsze zakątki globu. – Już teraz wiemy, że zebrane materiały pozwolą na realizację również filmów dokumentalnych – zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Martyna Wojciechowska.

Program podróżniczy Martyny Wojciechowskiej TVN pokazuje od 2009 roku w jesiennych ramówkach. Jesienią 2022 roku programu nie było w ramówce, o czym zdecydowała sama Martyna Wojciechowska. Czternasty sezon programu, pokazywany w ub.r., był realizowany m.in. w Nigerii, Panamie czy na Alasce.

Jubileusz „Kobiety na krańcu świata”

Obecnie trwają zdjęcia do jubileuszowej, piętnastej edycji programu. Jak opowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Martyna Wojciechowska, będzie on „niezwykle przejmujący, aktualny, dotykający ważnych dla nas wszystkich problemów i tematów”.

– Byliśmy w Ameryce Południowej, Gwatemali, Stanach Zjednoczonych, w Meksyku. Dopóki z moją wspaniałą produkcją nie zrealizujemy wszystkich odcinków, to zwykle o nich więcej nie opowiadam. Mogę jednak zdradzić, że mamy w przygotowaniach odcinki również z Azji i niedługo ruszamy do Nepalu. Już teraz wiemy, że zebrane materiały pozwolą na realizację również filmów dokumentalnych. Drodzy widzowie, jest na co czekać! – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Martyna Wojciechowska.

W ubiegłym roku zrealizowano aż trzy produkcje dokumentalne na bazie zdjęć do “Kobiety na krańcu świata”. Jedna dotyczyła gwałtów wojennych w Ukrainie. – Na widzów czeka jeszcze jedna premiera – filmu z Nigerii, który pokazuje wstrząsające historie dzieci oskarżonych o czary. Dokumenty są dostępne na Player.pl, a już od czerwca w serwisie Max – zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Martyna Wojciechowska.

Na razie stacja nie ogłasza oficjalnej daty premiery 15. sezonu „Kobiety na krańcu świata”.

Martyna Wojciechowska w TVP?

Znaną podróżniczkę przy okazji rozmowy o jej flagowym projekcie tworzonym dla TVN, zapytaliśmy, czy widziałaby się także w Telewizji Polskiej. – Bardzo kibicuję i trzymam kciuki za odbudowujące się Telewizję Polską i Polskie Radio. Uważam, że powinni przede wszystkim realizować misję – odpowiada Martyna Wojciechowska.

– Od wielu lat na antenie stacji TVN, a teraz w grupie Warner Bros. Discovery moją misją jest pokazywać świat takim, jakim jest. Zachęcać ludzi do otwartości, tolerancji, pokazywać różnorodność i udowadniać, że jest w niej siła. O zmianie miejsca absolutnie nie myślę – jesteśmy w trakcie realizacji 15. jubileuszowego sezonu programu „Kobieta na krańcu świata”. Mamy wiele planów i marzeń – najlepsze jeszcze przed nami – mówi nam Wojciechowska.

Martyna Wojciechowska twarzą TVN, działa także społecznie

Martyna Wojciechowska z TVN związana jest od 1998 r. Poza „Kobietą na krańcu świata” prowadziła takie formaty jak m.in. autorski „Automaniak”, „Big Brother”, „Dzieciaki z klasą” czy podróżniczy „Misja Martyna”. Zmierzyła się także z produkcją filmów dokumentalnych. Zrealizowała film o tragicznych losach Albinosów w Tanzanii pt. „Ludzie Duchy”. W latach 2017-2020 kierowała stacją Travel Channel, gdzie prowadziła kilka programów.

Od kilku lat Wojciechowska rozwija także własną fundację Unaweza, której misją jest wyrównywanie szans ekonomicznych, społecznych i prawnych. Zapewnia dostęp do edukacji, opieki medycznej oraz spełnia marzenia.

Unaweza prowadzi projekt „Młode Głowy”, który ma na celu normalizowanie sięgania po pomoc, rozwijanie u młodych ludzi poczucia sprawczości i wzmocnienie u nich poczucia własnej wartości. Działania są skierowane zarówno młodych, jak i rodziców oraz nauczycieli. W tym roku we współpracy z Dove fundacja opublikowała raport na temat zdrowia psychicznego nastolatków. Wynika z nich m.in., że ponad połowie nastolatek w Polsce zdarza się myśleć, że są bezwartościowe, a aż 80 proc. badanych czuje, że brakuje im pewności siebie. Jedna trzecia badanych twierdzi, że wstydzi się tego, jak wygląda, a dwie trzecie zmieniłoby w swoim wyglądzie wiele rzeczy.