Jacek Zimnik, Małgorzata Walczak i Bartłomiej Feretycki w TVP 3 Warszawa

Dotychczas pracowali w TVP Info

Jacek Zimnik i Małgorzata Walczak w TVP Info prowadzili programy i pasma informacyjne

Małgorzata Walczak i Bartłomiej Feretycki przechodzą z TVP Info do TVP 3 Warszawa – ustalił „Presserwis”. W TVP 3 Warszawa będzie też pojawiać się Jacek Zimnik, dotychczas związany z TVP Info.

Małgorzata Walczak od 1 marca obejmie funkcję szefowej redakcji warszawsko-mazowieckiej.

– Cieszę się, że zespół wzmocni doświadczona dziennikarka, która w mojej ocenie będzie w stanie we właściwy sposób pokierować redakcją. Zagwarantuje to, na czym mi najbardziej zależy, czyli jakość programu – mówi Jakub Sito, pełniący obowiązki dyrektora TVP 3 Warszawa.

Natomiast Jacek Zimnik będzie prowadził publicystykę w TVP 3 Warszawa oraz paśmie wspólnym TVP 3 („Gość regionów”). Z kolei Bartłomiej Feretycki dołączy do zespołu reporterów.

Zimnik, Walczak i Feretycki od końca grudnia tworzyli nową odsłonę TVP Info. Wszyscy wcześniej pracowali m.in. w News 24 (Astro). Jacek Zimnik i Małgorzata Walczak w TVP Info prowadzili programy i pasma informacyjne, a Feretycki był reporterem. Prezentował też np. informacje z mediów społecznościowych. W drugiej połowie lutego w czasie jednego z takich wejść antenowych zaliczył wpadkę. Przedstawił skandaliczny wpis dotyczący śmierci Tomasza Komendy z fikcyjnego konta w serwisie X jako wypowiedź polityka Przemysława Wiplera. Stacja przeprosiła Wiplera za ten błąd.