Zwolnienia w Muzo.FM

Robert „Pegaz” Zawieja, Idalia Tomczak i Marta Trybura dostali wypowiedzenia od kierownictwa radia Muzo.FM – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. – Poinformowano, że po prostu nie ma już zainteresowania świadczeniem przez nas pracy – przekazał Zawieja.

W środę odbyło się spotkanie kierownictwa stacji Muzo.FM z dziennikarzami. Z naszych informacji wynika, że Robert „Pegaz” Zawieja, Idalia Tomczak i Marta Trybura zostali pożegnani i odchodzą z rozgłośni.

– Jestem w tej wąskiej grupie. Poinformowano nas, że po prostu nie ma już zainteresowania świadczeniem przez nas pracy. Wcześniej nie było żadnych zapowiedzi podobnych zmian. Przykra sytuacja, ale z drugiej strony nie ma o co mieć pretensji. Jedni sprzedają stację, drudzy będą nabywać i chcą poukładać to po swojemu – przekazał w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Robert „Pegaz” Zawieja.

Zwolnienia w stacji

Idalia Tomczak nie chciała komentować sprawy, a Marta Trybura nie odbierała telefonu, a na swoim profilu na Facebooku wrzuciła post „Radio, to ludzie” ze zdjęciem, na którym widać jej kartę dostępu do firmy i teczkę z logo Polsatu.

– Wszystkich zaskoczyły wczorajsze decyzje – przekazał nam anonimowo jeden z pracowników Muzo, który zostaje w firmie. Zawieja prowadził pasmo programowe „The Greatest Muzo” (w godz. 10-13), a „Halo Muzo” (16-19) prowadzili Idalia Tomczak i Konrad Olszewski. Marta Trybura była wcześniej prowadzącą m.in. popołudniowe pasmo, a także poranne „Strażnicy Świtu”(6-8) razem z Radosławem Nałęczem, który dziś jest już w Polskim Radiu.

Robert „Pegaz” Zawieja, Idalia Tomczak i Marta Trybura należeli do Muzo.FM od początku powstania stacji w 2014 roku. Zawieja i Tomczak pracowali wcześniej w ESKA ROCK, Trybura w Eska Poznań.

Zmiana właściciela i nazwy stacji

Zmiany personalne mają związek z transakcją sprzedaży radia, która według naszych najnowszych informacji zbliża się do końca. – Transakcja jest w fazie finalizacja – przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl. Magdalena Godzik z ZRP Media. W październiku 2022 roku informowaliśmy, że grupa Polsat zdecydowała się pozbyć Muzo.FM, a nabywcą zostanie grupa ZPR Media.

Po zmianie właściciela stacja zmieni tez nazwę na Eska Rock Extra. Na to musi wyrazić zgodę Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Regulator chce, żeby wcześniej została zakończona procedura związana ze zmianą właściciela. Później stacja będzie mogła używać nazwy związanej z nowym posiadaczem koncesji.

Z badania Radio Track wynika, że w grupie 15-75 lat od stycznia do grudnia 2023 udział w czasie słuchania Muzo.FM wyniósł 0,4 proc.