Magdalena Golińska-Konecko nową dyrektorką TVP3 Olsztyn

Magdalena Golińska-Konecko

Magdalena Golińska-Konecko przejęła obowiązki dyrektorki TVP Olsztyn. Nowa szefowa pracowała już w olsztyńskim oddziale przed rządami PiS.

Na początku roku nowe władze Telewizji Polskiej odwołały dyrektora olsztyńskiego oddziału Pawła Warota, który na stanowisku był od sierpnia ubiegłego roku (wcześniej kierował gdańską delegaturą IPN, le go z tego stanowiska odwołano). Przez niespełna pół roku szefowania wiernie służył PiS-owi upolityczniając stację. Obowiązki dyrektora objął po nim Roman Bodnar – dotychczas szef redakcji informacji TVP3 Olsztyn. Wiadomo było jednak, że to funkcja tymczasowa i trwają poszukiwania nowej osoby.

Magdalena Golińska-Konecko wraca do TVP3 Olsztyn

Od poniedziałku dyrektorką olsztyńskiego oddziału jest Magdalena Golińska-Konecko. Nowa szefowa pracowała już w TVP3 Olsztyn od 2001 do 2016 roku jako prezenterka i wydawczyni programów informacyjnych oraz „Okaż serce” i „Uniwersyteckie klimaty”. Z TVP3 trafiła do internetowej telewizji ReTV, gdzie pracowała jako dziennikarka, prezenterka i autorka programu “Cztery kąty i remonty”, a następnie do Kopernik TV, gdzie była dziennikarką.

Nowa szefowa publicznej telewizji w Olsztynie wykłada również na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, pracuje w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Od 2016 r. posiada tytuł doktora. Uzyskała go broniąc rozprawy: „Serwisy informacyjne w Oddziale Telewizji Polskiej S.A. w Olsztynie (2005-2010). Analiza treści i formy. Teatr, literatura, twórcy związani z regionem”.