Odchodzi dyrektorka radiowej Dwójki Małgorzata Małaszko-Stasiewicz

Małgorzata Małaszko-Stasiewicz kierowała radiową Dwójką od końca 2011 roku

Małgorzata Małaszko-Stasiewicz nie jest już dyrektorką Programu II Polskiego Radia. Wicedyrektorem anteny przestaje być Jacek Hawryluk. Od czwartku radiową Dwójką kierować będzie Piotr Kędziorek.

Kierujący Polskim Radiem Paweł Majcher i Juliusz Kaszyński w środę wieczorem poinformowali pracowników radia o przyjęciu rezygnacji Małgorzaty Małaszko-Stasiewicz i Jacka Hawryluka. „Ich zaangażowanie, wytrwałość, konsekwencja i kreatywność sprawiły, że Dwójka stała się bardzo interesującą oraz docenianą, nie tylko w kulturalnej przestrzeni, anteną” – napisali w mailu, do treści którego dotarł „Presserwis”.

Majcher i Kaszyński przekazali zespołowi, że „teraz redakcja jest gotowa do rozpoczęcia nowego rozdziału”. „Nie mamy wątpliwości, że Pan Piotr Kędziorek, od 30 lat przez całe swoje zawodowe życie związany z Dwójką, poradzi sobie z tym wyzwaniem i będzie dla zespołu Programu Drugiego szefem i partnerem w pracy nad dalszym rozwojem anteny” – stwierdzili.

Małgorzata Małaszko-Stasiewicz kierowała radiową Dwójką od końca 2011 roku. Wcześniej – od marca 2007 roku – była wicedyrektorką anteny. Jacek Hawryluk zastępcą Małaszko-Stasiewicz został w 2012 roku, poprzednio był szefem redakcji muzycznej.