Justyna Dżbik-Kluge w „Teleexpressie”

Justyna Dżbik

Współpracę z „Teleexpressem” zaczęła Justyna Dżbik-Kluge. Przedstawia w programie informacje o kulturze.

– Będę starała się zabierać państwa na takie ciekawe, kulturalne spacery. Będziemy w kinach, teatrach, księgarniach – wyliczyła Justyna Dżbik-Kluge w swojej relacji w środowym wydaniu „Teleexpressu”. W trwającym minutę materiale podała informacje o wystawie zdjęć Aliny Janowskiej przy Parku im. Żeromskiego w Warszawie i ekspozycji MagicznyBotaniczny w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego, a także ciekawostkę o pracy Wojciecha Chmielarza nad nową książką.

– Kiedyś usłyszałam, że mówię tak szybko, że powinnam pracować w „Teleexpressie”. Więc jestem – zażartowała.

Danuta Dobrzyńska, nowa szefowa „Teleexpressu”, powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl, że materiały Justyny Dżbik-Kluge będą pojawiały się kilka razy w tygodniu. – Na razie ustalamy warunki współpracy – zaznaczyła.

Dżbik-Kluge to kolejna nowa twarz w programie. Od jego wznowienia w zeszły czwartek informacje muzyczne przygotowuje i przedstawia Mateusz Jędraś, wcześniej związany m.in. z 4fun.tv, Eska TV i Nowa TV. Zastąpił w tej roli Marka Sierockiego, który w „Teleexpressie” pojawiał się przez kilka dekad, a teraz ma zająć się w TVP innymi zadaniami.

Justyna Dżbik-Kluge ponad dekadę temu była już związana z Telewizją Polską, prowadziła programy „Rower Błażeja” w TVP1, „Poziom 2.0” w TVP2 i „Qadrans Qltury” w TVP Warszawa.

W latach 2007-2016 pracowała w Polskim Radiu (w Czwórce, Polskim Radiu Euro i Jedynce), a od 2016 do 2020 roku w Radiu ZET (prowadziła tam audycje „W waszej sprawie”, „Halo ZET” i pasmo popołudniowe). W ostatnich latach napisała kilka książek reportażowych.