Marek Sierocki zwolniony?

Szef TVP zaprzecza

Marek Sierocki w "Szansie na sukces"

Wbrew temu, co podały ostatnio media, dziennikarz muzyczny Marek Sierocki, nie został zwolniony z TVP. Zaprzecza temu w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl dyrektor generalny Telewizji Polskiej. – Potencjał i ogromne doświadczenie redaktora Sierockiego na pewno zostaną w telewizji publicznej wykorzystane – zapewnia Tomasz Sygut.

Marek Sierocki nie będzie już przygotowywał materiałów do „Teleexpressu”. Telewizja Polska rozwiązała z nim umowę o pracę – poinformował nieoficjalnie Jacek Gądek z Gazeta.pl. Sierocki potwierdził to w rozmowie z Onetem, ale nie chciał komentować tej decyzji TVP.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że Sierocki jednak zostaje w Telewizji Polskiej. – Marek Sierocki nie został zwolniony z TVP. Rozmawialiśmy, jesteśmy umówieni na spotkanie zaraz po Nowym Roku. Potencjał i ogromne doświadczenie redaktora Sierockiego na pewno zostaną w telewizji publicznej wykorzystane – powiedział nam Tomasz Sygut, dyrektor generalny Telewizji Polskiej.

Sierocki w „Teleexpressie” przez ponad 35 lat

Marek Sierocki karierę w mediach rozpoczął w połowie lat 80. od prowadzenia muzycznego kącika w „Teleexpressie”. Na początku lat 90. został redaktorem naczelnym polskiej edycji „Bravo”. Jest publicystą muzycznym i autorem książek.

W Telewizji Polskiej Sierocki prowadził też wiele programów muzycznych. W latach 2013-2014 był gospodarzem „W rytmie disco” w TVP Rozrywka, od 29 września 2018 do sierpnia 2019 roku „Sierocki na sobotę” w TVP2, a w wiosną 2021 roku zastąpił Artura Orzecha w „Szansie na sukces”. Sierocki w latach 2000-2004 był szefem redakcji rozrywki TVP1 oraz dyrektorem artystycznym festiwali w Opolu i w Sopocie.

Od stycznia do czerwca 2021 roku prowadził „Hity wszech czasów” na antenie TVP2, natomiast od marca do sierpnia br. „Top 3 Marka Sierockiego” w TVP Polonia. W ostatnich latach komentował półfinały i finały Eurowizji i Eurowizji Junior, był też gospodarzem wielu koncertów organizowanych przez TVP.

Sierocki współpracował też z innymi nadawcami telewizyjnymi i radiowymi. Od 2012 roku prowadził „Video Mix” w Polo TV, w latach 2007-2019 audycje muzyczne w radiu Vox FM, a od jesieni 2019 roku cykle „Prywatka z Radiem Plus”, „Przebojowa poczta Marka Sierockiego” i „Muzyczny Alfabet Marka Sierockiego” w Radiu Plus. W portfolio Sierocki ma też m.in. biografię grupy Depeche Mode oraz książkę „Gwiazdy pop & rock”.