Nie żyje Jan Matuszyński, wieloletni dziennikarz TVP3 Katowice

Zmarł w wieku 69 lat

Jan Matuszyński

Nie żyje Jan Matuszyński, wieloletni dziennikarz TVP3 Katowice. W swoim życiu zawodowym był związany również z dziennikiem „Sport”, „Tygodnikiem Echo” oraz „Dziennikiem Zachodnim”. W telewizji spełniał się między innymi przy tworzeniu reportaży i filmów dokumentalnych. Był też autorem książek z dziedziny dziennikarstwa. Jan Matuszyński zmarł we wtorek, 19 grudnia 2023 roku w wieku 69 lat.

O śmierci Jana Matuszyńskiego poinformowała we wtorek, 19 grudnia 2023 roku redakcja katowickiego oddziału Telewizji Polskiej.

– Potrafił słuchać, pięknie opowiadać i równie pięknie pisać. Kochał góry i w dziennikarskim fachu zawsze wspinał się na wyżyny. Odszedł Jan Matuszyński, człowiek Telewizji Katowice. Zmarł w wieku 69 lat – podaje TVP3 Katowice.

Dziennikarz urodził się w 1954 roku w Rudzie Śląskiej. Pracował w mediach i przez wiele lat przynależał do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Angażował się tam między innymi jako prezes oddziału w Katowicach. Zmarłego wspominają również członkowie stowarzyszenia.

– Straciliśmy wspaniały autorytet, doświadczonego redaktora i przede wszystkim przyjaciela – czytamy w komunikacie, zamieszczonym przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

Przez ponad dwadzieścia lat był związany z Telewizja Polską

Jan Matuszyński od 1998 roku pracował dla TVP3 Katowice, gdzie spełniał się między innymi przy tworzeniu reportaży i filmów dokumentalnych. Wśród zrealizowanych przez niego materiałów znalazły się między innymi programy z cyklu „Pod górę”. Wcześniej dziennikarz był związany również z dziennikiem „Sport”, „Tygodnikiem Echo” oraz „Dziennikiem Zachodnim”. Ponadto, Jan Matuszyński napisał też książki z dziedziny dziennikarstwa, a także współtworzył publikacje z innymi autorami.