Komunikat Radia Szczecin o Tomaszu Duklanowskim usunięty

Prezes: niekoniecznie fortunny

Radio Szczecin na swojej stronie internetowej zamiast usunąć notkę o Tomaszu Duklanowskim to opublikowało komunikat, w którym wyraźnie podkreślało, że Duklanowski nie jest już redaktorem naczelnym radia. Komunikat został już usunięty. – To była taka reakcja na bardzo dużą ilość zapytań o aktualny status pana Duklanowskiego. Komunikat już zniknął, bo myślę, że niekoniecznie był fortunny – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl prezes Radia Szczecin Wojciech Włodarski.

Na stronie internetowej Radia Szczecin w zakładce „O nas” znaleźliśmy komunikat odnoszący się do byłego już redaktora naczelnego radia Tomasza Duklanowskiego. Można było przeczytać, że: „Od 1 grudnia 2023 roku, Tomasz Duklanowski nie jest już pracownikiem Polskiego Radia Szczecin SA i nie pełni funkcji Redaktora Naczelnego”. Po tą informacją widniał przekreślony adres mailowy Duklanowskiego w Radiu Szczecin.

1 grudnia br. informowaliśmy, że Tomasz Duklanowski odchodzi z Radia Szczecin. Przekazał swoją rezygnację prezesowi Radia Szczecin Wojciechowi Włodarskiemu, co potwierdził ten drugi. Jako pierwszy poinformował o tym serwis wSzczecinie.pl, zaznaczając, że oświadczenie woli złożone przez Duklanowskiego jest obecnie analizowane przez prawników rozgłośni.

Prezes o komunikacie na stronie radia

Jako portal Wirtualnemedia.pl zadzwoniliśmy w czwartek do Wojciecha Włodarskiego i zapytaliśmy, dlaczego zamieszczona została na stronie internetowej radia taka informacja, a nie usunięto po prostu notki o Duklanowskim.

Włodarski początkowo był zaskoczony naszym pytaniem i poprosił o czas, by uzyskać informacje w tej sprawie. Gdy ponownie rozmawialiśmy, powiedział: „To była taka reakcja na bardzo dużą ilość zapytań o aktualny status pana Duklanowskiego. Otrzymałem taką informację, że pracownicy w celu usprawnienia komunikacji, nie musieć co chwila odpowiadać na pytania, postanowili zamieścić taki komunikat. On był przede wszystkim adresowany do reklamodawców, dla których ta informacja była bardzo ważna”.

W czasie naszej ponownej rozmowy sprawdziliśmy, że komunikatu nie ma już na stronie Radia Szczecin. – Komunikat już zniknął, bo myślę, że niekoniecznie był fortunny – dodaje Włodarski.

Duklanowski ujawnił dane dot. dzieci Magdaleny Filiks

O Duklanowskim zrobiło się głośno, gdy 29 grudnia ub.r. w serwisie internetowym Radia Szczecin, a zaraz potem w programie Michała Rachonia na antenie TVP Info, jako pierwszy ujawnił dane pozwalające zidentyfikować syna i córkę posłanki PO Magdaleny Filiks jako ofiary pedofila związanego z tą partią, skazanego i od ponad roku przebywającego w więzieniu.

3 marca br. Magdalena Filiks poinformowała o śmierci swojego 15-letniego syna Mikołaja, pogrzeb nastolatka odbył się cztery dni później. Szybko stało się to tematem dyskusji dziennikarzy i polityków, powszechnie oceniano, że publikacja Duklanowskiego mogła przyczynić się do śmierci nastolatka.

Zapytaliśmy też prezesa Radia Szczecin, czy w ten sposób radio chciało odciąć się od sprawy z ujawnieniem danych dzieci poseł Magdaleny Filiks. – Z tego co ustaliłem, to opublikowanie tego komunikatu miało pełnić rolę odciążenia działu marketingu z tłumaczenia się, czy pan Duklanowski jeszcze u nas pracuje. Nie miało to związku z tym, o co Państwo pytają – mówi Wojciech Włodarski.

W ostatnim czasie Tomasz Duklanowski był w otwartym konflikcie z prezesem Radia Szczecin. Trzy tygodnie temu opisał serwisowi wPolityce, że dziennikarka stacji Anna Arabska-Szmajdzińska miała zostać dzień wcześniej przedstawiona przez Wojciecha Włodarskiego jako pełniąca obowiązki kierownika działu informacji.

– Nie będę powoływał nowego redaktora naczelnego, na najbliższy czas przejmę te obowiązki – zapowiadał niedawno prezes rozgłośni, Wojciech Włodarski.